Jak sfinansować używany samochód ciężarowy?

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup używanego samochodu ciężarowego na kilka różnych sposobów. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. 

Leasing – co trzeba wiedzieć?

Leasing ciągnika siodłowego i samochodu ciężarowego bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych i najkorzystniejszych form finansowania zewnętrznego. Samochody ciężarowe poleasingowe są dostępne nawet dla początkujących firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy mogą otrzymać zgodę na finansowanie bez potrzeby wnoszenia dość wysokiego wkładu własnego. Formalności są bardzo uproszczone, a co najważniejsze nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia umowy. Firmy leasingowe oferują swoim klientom bardzo uproszczoną formę weryfikacji zdolności leasingowej. Większość firm bez problemu otrzyma finansowania nawet w dniu złożenia wniosku. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. 

Dlaczego warto postawić na leasing?

Leasing jest jednym z tych narzędzi, które umożliwi rozłożenie płatności na kilka mniejszych rat. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przedsiębiorcy nie będą mieć większych problemów z regularnym spłacaniem rat. Pamiętać należy jedynie o tym, że przez cały okres trwania umowy leasingu właścicielem pojazdu ciężarowego jest tak naprawdę firma leasingowa. Przedsiębiorcy mogą przejąć prawo własności dopiero po opłaceniu ostatniej raty. Dla przedsiębiorców dużą zaletą może okazać się również to, że istnieje wiele wariantów legalnej optymalizacji podatkowej. Zgodnie z aktualnymi przepisami każdy przedsiębiorca może oczywiście odliczać 100% opłaconych rat. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o odliczanie naliczonego podatku VAT. 

Olbrzymie korzyści

Samochody ciężarowe poleasingowe nie mają negatywnego wpływu na zdolność kredytową. Przedsiębiorcy bez żadnego większego problemu uzyskają atrakcyjne rabaty na polisę ubezpieczeniową. Przy leasingu niezbędne jest nie tylko ubezpieczenie OC, ale również ubezpieczenie AC. Wszystkie koszty polisy ponosi oczywiście leasingobiorca. Godny polecenia jest nie tylko leasing operacyjny, ale również leasing finansowy, który oferuje MAN FS.

Co oprócz leasingu?

Aby sfinansować używany samochód ciężarowy można skorzystać oczywiście ze zwykłego kredytu. Jest to idealny wybór dla tych przedsiębiorców, którzy z różnych powodów nie chcą zamrażać swojego kapitału. Dzięki kredytowi przedsiębiorca od razu staje się właścicielem używanego pojazdu. Jeżeli chodzi o bank to zostaje od współwłaścicielem do momentu spłacenia ostatniej raty. Przedsiębiorca może oczywiście uwzględnić wszystkie odsetki w kosztach firmowych. Dla wielu firm ciekawą propozycją może okazać się także wynajem długoterminowy. Dzierżawa wbrew pozorom jest dobrym wyborem nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Największą wadą wynajmu jest oczywiście to, że nie ma możliwości wykupu samochodu ciężarowego po zakończeniu umowy.

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.