Jak sfinansować zakup samochodu ciężarowego?

Niezależnie od tego, czy zarządzasz dużą flotą pojazdów użytkowych, czy jesteś może po prostu kierowcą zainteresowanym zakupem ciężarówki w celu zwiększenia zysków ze swojej pracy, zakup samochodu ciężarowego to poważna decyzja i niebagatelna inwestycja. Często, dokonując tego rodzaju zakupu, możesz nie dysponować kapitałem niezbędnym do całkowitego pokrycia kosztów zakupu ciężarówki. W takim przypadku kolejnym krokiem jest przyjrzenie się możliwościom finansowania. Jeśli masz w najbliższych planach taki zakup, dowiedz się więcej o tym, jak działa finansowanie i jakie taktyki mogą pomóc w uzyskaniu najlepszej możliwej oferty na nowy lub używany samochód za pośrednictwem MAN FS. 

Co to jest MAN FS?

MAN Financial Services (MAN FS) jest częścią szerszej Grupy Volkswagen Financial Services, największego europejskiego dostawcy usług finansowych w branży motoryzacyjnej. Głównym zadaniem jest 

wspieranie swoich klientów poprzez wysoce efektywne rozwiązania w zakresie finansowania i leasingu. MAN FS dostarcza dopasowane rozwiązania finansowe dla klienta, uwzględniając jego indywidualne potrzeby i preferencje. Daje tym samym wartość dodaną, korzystając z najnowszych technologii z pełną elastycznością finansową.

Spółka działa w Polsce od 2007 roku i obsługuje dwie główne linie biznesowe. Pierwsza obejmuje usługi z zakresu leasingu, wynajmu i kredytu oraz ubezpieczeń jeżeli chodzi o samochody nowe. Druga linia biznesowa dotyczy aut używanych. 

Finansowanie zakupu samochodu ciężarowego

Finansowanie komercyjnych ciężarówek jest bardzo podobne do finansowania sprzętu. Podczas dokonywanej transakcji sama ciężarówka staje się zabezpieczeniem kredytu. W większości przypadków, aby zabezpieczyć pożyczkę, będziesz musiał wpłacić pewien zadatek. 

W przypadku nowych samochodów ciężarowych, MAN FS proponuje atrakcyjne rozwiązania dla firm transportowych oczekujących kompleksowej obsługi serwisowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zainteresowane będą także osoby prowadzące działalność gospodarczą. W tym wypadku najlepiej zdecydować się ofertę najmu długoterminowego wraz z indywidualnie skalkulowaną i rozłożoną w czasie ratą. Warto zaznaczyć, że każda taka rata zawiera w sobie całokształt płatności: ubezpieczenie wieloletnie, podatek drogowy, koszt rejestracji pojazdu, gwarancję i pełny kontrakt serwisowy.

Możliwy jest także leasing operacyjny, umożliwiający zachowanie elastyczności finansowej. Na koniec są też do wyboru wygodne opcje zakończenia umowy: samochód ciężarowy można zwrócić albo wykupić. 

Jak to wygląda w praktyce?

Finansowanie pojazdów z MAN FS jest bardzo proste i wystarczy zastosować się do kilku wytycznych. Przede wszystkim należy wypełnić formularz kontaktowy, dostępny na stronie internetowej. Wówczas z klientem skontaktuje się telefonicznie przedstawiciel Spółki, celem ustalenia szczegółów zawieranej umowy. Wybierając optymalną formę finansowania warto porównać cechy oferowanych produktów i wybrać taki, który najbardziej odpowiada bieżącym potrzebom.

Wystarczy już tylko podpisać dokumenty i cieszyć się świeżo odebranym samochodem ciężarowym.

Redakcja ebiznes.org.pl