Jak wybrać łóżko do hotelu?

Łóżko w hotelu jest najważniejszym elementem wyposażenia w pokojach. Najczęściej nie spędza się w nich cały dzień, ale całe noce już jak najbardziej tak. Zmęczony gość hotelowy spotkaniami biznesowymi lub długimi wędrówkami po górach z pewnością doceni wygodę, jaką oferuje wysokiej jakości łóżko. Czym powinno się ono charakteryzować?

Łóżko do hotelu – standardowe czy kontynentalne? 

Pierwszym wyborem, przed którym stoją hotelarze jest budżet, jaki mogą przeznaczyć na zakup łóżek. W następnym kroku dochodzi do wyboru formy i stylistyki, a na końcu wzorów tapicerki, kolorów i materiałów wykonania. Zanim jednak do tego przejdzie istotne jest także określenie typu łóżka, jakie będzie w pokojach dla gości. Obecnie można wyróżnić dwa najważniejsze trendy – łóżka kontynentalne i standardowe. 

Pierwsze z nich to modele tapicerowane, wyróżniające się ponadprzeciętną wygodą i luksusowym charakterem. Jako podstawę wykorzystuje się drewnianą skrzynię wypełnioną sprężynami, a kolejne warstwy tworzy materac główny i nawierzchniowy, czyli topper. Łóżka kontynentalne hotelowe, które dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/ wyposażone są także w wezgłowie. Pikowane zagłówki prezentują się szczególnie ekskluzywnie i znajdują zastosowanie przede wszystkim we wnętrzach glamour. 

W przypadku łóżek standardowych stosowana jest metalowa lub drewniana rama i bezpośrednio na niej umieszczany jest materac do spania wraz z topperem. Wybór takiego rodzaju mebla jest najczęściej podyktowany względami ekonomicznymi, aczkolwiek dzięki doborowi odpowiednich tekstyliów dekoracyjnych, pościeli i materaca można uzyskać zbliżony do łóżek kontynentalnych efekt wizualny. 

Ile kosztuje wygodne łóżko do hotelu?

Każdy właściciel obiektu noclegowego musi prędzej czy później zakupić łóżka do pokoi. Najważniejsze pytanie, jakie musi sobie w tym momencie zadać, jakiego to budżetu potrzebuje? Z racji tego, że wygoda decyduje w głównej mierze o zadowoleniu klientów z usług hotelowych, nie warto oszczędzać na łóżkach. Ich cena zależy od kilku czynników:

  • wymiarów,
  • liczby warstw i rodzajów materaców, 
  • materiałów, z jakich wykonany jest mebel.

Koszty orientacyjne można obliczyć w prosty sposób, ponieważ zakłada się, że cena łóżka powinna stanowić pięciokrotność kosztów doby hotelowej w wybranym obiekcie. Kierując się tą zasadą można wybrać taki rodzaj łóżka, który będzie spełniać oczekiwania gościa wobec standardu hotelu, w jakim postanowił nocować.

Jaki rozmiar łóżka do hotelu wybrać?

W Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z 2011 roku znajduje się dokładna informacja, jakie są minimalne wymiary łóżek, które mogą znaleźć się w pokojach hotelowych. W przypadku modeli jednoosobowych jest to minimum 90×200 cm, natomiast w przypadku dwuosobowych minimum wynosi 140×200 cm. Z racji tego, że są to minimalne wymagania, to w wielu obiektach można znaleźć również większe łóżka – im wyższy standard hotelu, tym mebel jest zwykle większy.

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.