Programy do fakturowania – w jaki sposób ułatwią Twoją pracę?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to wystawianie faktur jest czynnością, której nie da się uniknąć. Wypisywanie ich ręcznie na dostępnych do kupienia drukach lub samodzielne tworzenie w programach typu Word zabiera więcej czasu i nietrudno o pomyłkę. Z pomocą przychodzą programy do fakturowania, które nie tylko przyspieszają cały proces wystawiania faktur, ale również umożliwiają automatyczne śledzenie przychodów.

Dlaczego warto zdecydować się na program do fakturowania?

Wystawianie faktur, choć z pozoru jest prostą czynnością, może przysporzyć wielu problemów początkującym przedsiębiorcom lub zajmować sporo czasu w firmach, które wystawiają ich duże ilości. Specjalne programy służące do wystawiania dokumentów ułatwiają ten proces, udostępniając różne wzory faktur, co sprawi, że z łatwością dobierzesz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Dzięki temu, że zaciąga dane kontrahenta automatycznie z GUS, nie musisz się martwić o to, czy w danych odbiorcy pojawia się jakiś błąd. Automatyczne wyliczanie cen brutto i netto w przypadku faktur VAT, pozwoli Ci uniknąć liczenia i znacznie skróci czas fakturowania. Kolejnym ułatwieniem jest baza produktów umożliwiająca określanie ich stanu magazynowego oraz znacznie przyspieszające dodawanie kolejnych pozycji do faktury. Jeśli prowadzisz działalność usługową, przydatną funkcją będzie również możliwość wystawiania faktur zaliczkowych oraz księgowanie dokumentów kosztowych. Programy do fakturowania dzięki przydatnym funkcjom znacznie ułatwiają, tę najmniej lubianą część pracy oraz pozwalają na generowanie raportów księgowych i prowadzenie ewidencji przychodów,

Jaki program do fakturowania wybrać?

Szeroki wybór programów do fakturowania nie ułatwia wyboru, dlatego, zanim zdecydujesz się na którąś z dostępnych opcji, przeanalizuj swoje potrzeby i sprawdź, które z funkcji będą Ci potrzebne. Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników systemu Windows jest program Rafsoft dostępny w 3 wersjach: start, standard oraz pro. Różnią się one między sobą ilością dostępnych funkcji. Podstawowa i najtańsza wersja umożliwia takie działania jak:

  • wystawianie wszystkich rodzajów faktur
  • dokonywanie korekty faktur i rachunków
  • umieszczanie not korygujących
  • wystawianie faktur wielojęzycznych oraz faktur walutowych
  • Wydruki do PDF oraz obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych
  • rejestr przelewów (również tych do ZUS i US)
  • raporty kasowe
  • zmianę wyglądu faktury
  • podzieloną płatność
  • generowanie plików JPK

Program do faktur Rafsoft w podstawowej wersji znajdziesz tu: https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-start/

Wyższe wersje tego programu umożliwiają również wystawianie faktur cyklicznych, dostęp do statystyk, czy integracje z najpopularniejszymi platformami handlowymi, np. Allegro. Z takim programem wystawienie faktury staje się banalnie proste i zajmuje tylko kilka minut.

Ze względu na różnorodność przydatnych funkcji i duże możliwości już najtańsza wersja jest bardzo atrakcyjna. Do dodatkowych korzyści zdecydowanie należy wysyłanie faktur poprzez pocztę elektroniczną, na co decyduje się wielu przedsiębiorców. Ten prosty w obsłudze program znacząco usprawnia codzienną pracę osób prowadzących działalność gospodarczą.

Czy warto korzystać z programów do wystawiania faktur?

Dostęp do takiego programu wiążę się z poniesieniem przez przedsiębiorcę pewnych kosztów, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, czy go potrzebują. Wbrew pozorom takie programy nie kosztują dużo, a zaoszczędzony czas z powodzeniem wykorzystasz na rozwój Twojej firmy. Szybkie wystawianie rachunków i faktur to ogromne ułatwienie dla początkujących przedsiębiorców. Pozwala ono na odzyskanie nawet kilku godzin w miesiącu, które można poświęcić np.na działania marketingowe lub pozyskiwanie nowych klientów. Wiele z tych programów umożliwia prowadzenie uproszczonej księgowości, co na początku jest bardzo przydatne i pozwala zaoszczędzić lub ograniczyć koszty prowadzenia księgowości, które zazwyczaj są o wiele wyższe.

Nie zwlekaj i zaprzyjaźnij się już dziś z programem do fakturowania. Dzięki niemu odzyskasz czas, a Twojej głowy nie będą zaprzątać mało efektywne i nieprzynoszące większych korzyści działania. 

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.