Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes wirtualna asystentka

3 powody, dla których warto zatrudnić wirtualną asystentkę

Data publikacji 25 października 2021

Jeśli jesteś właścicielem firmy, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z ogromu codziennych czynności, jakich wymaga prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Wiesz również, że nie wszystkie z ciążących na Twoich barkach obowiązków są kluczowe dla rozwoju biznesu. Dużą część z nich traktujesz zapewne w kategoriach przykrego obowiązku, frustrując się przy tym, że nie poświęcasz tego czasu na obmyślanie strategii, która mogłaby przynieść Ci realny zysk finansowy. Czy faktycznie musisz tracić swoje cenne minuty na uciążliwe zmagania ze żmudnymi zadaniami biurowymi? Nic bardziej mylnego! Wirtualna asystentka to rozwiązanie, które skutecznie odmieni Twoją pracę. Sprawdź, dlaczego warto ją zatrudnić.

Kim jest wirtualna asystentka?

Praca przy wsparciu wirtualnej asystentki to zyskujący popularność model współpracy, na który decyduje się coraz więcej zmęczonych nadmiarem obowiązków przedsiębiorców.

Główną rolą wirtualnej asystentki jest odciążenie właścicieli rozmaitych biznesów w szeroko rozumianych czynnościach administracyjnych. Jej codzienne obowiązki pokrywają się zatem z zadaniami, jakie stawia się zwykle przed osobą na tradycyjnym stanowisku asystentki. Różnica tkwi jedynie w formie ich wykonywania: wirtualne asystentki pracują bowiem zdalnie. Tryb online i zdalna współpraca staje się powszechnym modelem zarządzania zadaniami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że takie rozwiązanie pozwala skutecznie optymalizować zachodzące wewnątrz firmy procesy i sprawniej wykonywać kolejne projekty.

Potrzebna Ci wirtualna asystentka? Wrocław i inne duże miasta to miejsca, w których bez problemu znajdziesz tego rodzaju usługi. Obecność takiej osoby może okazać się nieocenionym wsparciem przede wszystkim dla:

  • właścicieli mikrodziałalności, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • freelancerów,
  • zagranicznych firm z filiami na obszarze Polski,
  • zespołów projektowych.

Z usług wirtualnej asystentki korzystają wszystkie osoby, które chcą szybciej i efektywniej rozwijać prowadzone biznesy, stawiając na elastyczną współpracę.

Wirtualna asystentka Wrocław – korzyści dla firmy

Oszczędność czasu

Obecność wirtualnej asystentki w strukturze organizacji pozwala jeszcze bardziej skupić się na rozwijaniu biznesu. Dzięki temu, że część bieżących obowiązków oddasz kompetentnej i zaufanej osobie, zyskasz czas na efektywną realizację ważnych działań strategicznych i rozwojowych. Jest to rozwiązanie odpowiednie szczególnie dla osób bardzo zapracowanych, które dzięki rozmyślnemu oddelegowaniu zadań na zewnątrz, mają okazję do tego, aby skupić się na innych działaniach.

Kompleksowość działań

Warto zatrudnić wirtualną asystentkę również dlatego, że może ona pomóc firmie w wielu obszarach jej działalności. Do typowych zadań osoby na tym stanowisku należą bowiem:

  • działania asystenckie (prowadzenie firmowego kalendarza, organizowanie spotkań i podróży służbowych, kontakt z kontrahentami i partnerami biznesowymi);
  • działania administracyjne (prowadzenie wirtualnego sekretariatu, obsługa skrzynki elektronicznej, zarządzanie dokumentami);
  • działania projektowe (przygotowywanie konspektów i planów, prowadzenie rekrutacji);
  • działania reprezentacyjne (wsparcie zwłaszcza w kontakcie z zagranicznymi podmiotami).

Elastyczna forma współpracy

Nawiązując współpracę z wirtualną asystentką, sam możesz zdecydować, kiedy dokładnie potrzebujesz skorzystać z jej wsparcia. Ideą tej usługi jest bowiem to, aby jak najlepiej dostosowywać się do stylu prowadzenia biznesu, a tym samym spełniać indywidualne potrzeby każdego przedsiębiorcy. Ponadto każdorazowo możesz liczyć na krótki czas realizacji powierzonych zadań, a Twoje projekty mają wysoki priorytet.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Studiowanie informatyki