Jak szybko zarobić 100 zł – sprawdzone metody

Potrzebujesz niewielkiej kwoty na już? Może akurat zabrakło Ci do czegoś albo bierzesz udział w szalonym zakładzie i chcesz udowodnić komuś, że natychmiastowe zarobienie 100 zł jest możliwe. Przejrzyj koniecznie poniższą listę wypróbowanych sposobów na szybki zarobek.

Wyprzedaż rupieci i innych niepotrzebnych przedmiotów

Warto zacząć poszukiwanie kapitału od dokonania przeglądu strychu, piwnicy, szaf i innych zakamarków. Często czają się tam przedmioty, które nam są już kompletnie niepotrzebne, a innym mogą się przydać lub będą stanowić dla nich wartość kolekcjonerską. Nienoszone ciuchy, stare komiksy, gry, płyty, znaczki, monety, zbędny sprzęt elektroniczny, przeczytane książki, nietrafione prezenty, dawno ciśnięte w kąt itd. Wszystko to warto wystawić na sprzedaż w którymś z internetowych serwisów aukcyjnych, jak Allegro czy eBay lub na Facebooku. Np. za dość popularny lecz niepraktyczny urodzinowy upominek – znak drogowy „ograniczenie prędkości” do 20, 30, 40 itd., możemy zainkasować akurat okrągłą stówkę.

Zbycie złomu

Podczas domowego remanentu łatwo natrafić na całkiem bogate „złoża” miedzi lub aluminium. Warto zawieść złom na skup. Każda kwota, jaką uzyskamy w ten sposób będzie w sam raz na dobry początek. Dla bardziej zdeterminowanych wersja hard – zbieranie puszek w okolicy. Można uprawiać ten proceder pod osłoną nocy. Cena aluminium spożywczego na skupie to 4 zł za kg.

Dzieła sztuki i produkty robione ręcznie

Rewelacja dla osób, które posiadają odrobinę talentu plastycznego. Wystarczy wykonać prostą biżuterię z koralików lub muszelek. Bransoletki, kolczyki, naszyjniki. Namalować widoczek. Wyrzeźbić w drewnie figurkę aniołka. Tego typu rzemiosło artystyczne to chodliwy towar na portalach aukcyjnych. Jeśli handel się rozkręci może przerodzić się nawet w całkiem dochodową działalność biznesową.

Jak szybko zarobić 100 zł – proste prace dorywcze

Najbardziej klasyczny sposób na to, jak szybko zarobić 100 zł. Trzeba wyjść do ludzi. Popytać w sąsiedztwie, rozwiesić ogłoszenia. Umieścić anons o lokalnym zasięgu w serwisie ogłoszeniowym, np. OLX. Da się uzbierać całkiem dobrą dniówkę, podejmując się takich robót jak koszenie trawników, mycie samochodów i okien, wyprowadzanie psów na spacer, pilnowanie dzieci, szorowanie dywanów, wrzucanie węgla do piwnicy czy rąbanie drewna do kominka.

Zobacz również: Co to są inwestycje brutto

Zlecenia przez Internet

Przede wszystkim intelektualiści oraz studenci są w stanie szybko dorobić w ten sposób. Najbardziej poszukiwane umiejętności wśród zleceniodawców w takich serwisach jak oferia.pl. to znajomość języków obcych i biegła obsługa programów graficznych. Wiele zleceń dotyczy także pracy z tekstem. Pisanie, redakcja, korekta. To umożliwia szczególnie humanistom bezproblemowe pozyskanie dodatkowych funduszy.

Najlepsza strategia na szybkie zarobienie 100 zł to wykorzystanie jednocześnie kilku z wyżej wymienionych metod. Wspomniany na początku zakład, również jest dobrym pomysłem i może przeistoczyć się w żywą gotówkę. Warto jednak uważać na wszelkie piramidy finansowe i podejrzane projekty, aby zamiast szybkiego zysku nie ponieść dotkliwej straty.

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *