Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Cashback jak zarobić i czym jest?

Data publikacji 28 września 2020

Cashback staje się coraz popularniejszą w Polsce metodą dokonywania zakupów. Pozwala na znaczne oszczędności – szczególnie gdy dobrze wybierzemy stronę i wiemy, jak to „ugryźć”. Cashback jak zarobić?

Czym jest cashback?

Jest to forma oszczędzania środków poprzez dokonywanie zakupów za pośrednictwem określonej strony. Pojawia się coraz szersza gama różnego rodzaju stron oferujących cashbacki, na których można naprawdę sporo zyskać. Wystarczy dokonywać zakupów pamiętając, by na stronę ulubionego sklepu wchodzić przez link z portalu cashbackowego.

Różne strony posiadają rozmaite oferty w tym zakresie. Niektóre sklepy oferują 1 czy 2% zwrotu, ale są również takie, na których można zyskać nawet 10%. Warto śledzić również akcje promocyjne, bowiem gdy chcemy zakupić na przykład laptopa – cashback rzędu 5% potrafi dać dość pokaźną kwotę. Pozyskanie zwrotu środków wiąże się z koniecznością dokonania zakupu przez link podany na stronie ze zwrotami. Dodatkowo, należy koniecznie pamiętać o wyłączeniu wszelkiego rodzaju aplikacji, które blokują wyskakiwanie reklam: mają one duży wpływ na działanie linków.

Jak zarobić na cashbacku?

Bardzo prosto – dokonując zakupów w ulubionym sklepie. Aby wybrać stronę z cashbackami, warto sprawdzić, która z nich posiada w swojej ofercie najwięcej sklepów, w których regularnie dokonujemy zakupów. W ten sposób można skorzystać z wielu ofert, zyskując na tym zwrot środków.

Jeśli zakup nie jest naglący, potencjalnie warto się z nim wstrzymać, szczególnie jeśli wiemy, że na daną markę pojawiają się promocje na stronie z cashbackami. Wówczas można zyskać nawet o kilka procent wyższy zwrot środków, tym samym pozyskując dodatkowych kilka czy kilkanaście złotych.

Warto przy tym pamiętać, że każda ze stron ma określoną kwotę minimalną zwrotu, a same środki są przyznawane najczęściej po upływie 30 dni. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której cashback jest już wypłacony, a klient dokonuje zwrotu przedmiotu do sklepu.

Korzystanie z cashbacku – czy jest uciążliwe?

Z pewnością w pierwszym etapie korzystania z tej możliwości zwrotu środków za zakupy może być o tyle męczące, że trzeba pamiętać, by do sklepu przejść przez link ze strony z cashbackami. Jednak zapewniamy: już po kilku dokonanych w ten sposób zakupach takie działanie zaczyna wchodzić w nawyk, zwłaszcza gdy zaczynamy widzieć efekty w postaci zwrotu środków na konto.

Warto również sprawdzić, czy wybrana przez nas strona oferująca zwroty za zakupy posiada aplikację: w takiej sytuacji, na przykład przy dokonywaniu zakupów za pomocą smartfona, nie trzeba obawiać się, że nie uda nam się zalogować przez stronę w telefonie. To znaczne ułatwienie i możliwość skorzystania ze zwrotu nawet w teoretycznie niesprzyjających warunkach.

Jednocześnie, nie należy traktować cashbacku jako środków, które można pozyskać szybko – niestety, zwrot następuje najczęściej po upływie około 30 dni (niekiedy nawet po dłuższym czasie). Dodatkowo, przez konieczność uzbierania określonej kwoty minimalnej – niekiedy okazuje się, że faktyczny zwrot na konto pojawia się po upływie kilku miesięcy.

agencja content marketingowa

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

vat