Co musisz wiedzieć o wynajmie kontenerów? Krótki poradnik
Data publikacji 12 grudnia 2023Przenośne zaplecze biurowe, socjalne czy sanitarne to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Przedsiębiorcy czy organizatorzy wydarzeń w plenerze chętnie korzystają przy tym z opcji wynajmu takich obiektów. Umowa z dostawcą może być elastyczna i idealnie wpisywać się w potrzeby zamawiającego. Jeśli rozważasz wynajem kontenera, zobacz, jak to wygląda w praktyce.
Szeroki wachlarz kontenerów na rynku
Wynajem kontenerów mobilnych cieszy się obecnie tak dużą popularnością, że ich dostawcy nie szczędzą atrakcyjnych i elastycznych rozwiązań. Tego typu obiekty są zwykle wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości i dużej trwałości. Ogromną zaletą kontenerów sanitarnych czy biurowych jest możliwość szybkiej instalacji w wybranym miejscu. Co ważne, w środku można znaleźć zarówno podstawową wersję wyposażenia, jak i propozycje o wiele bogatsze, dostosowane do potrzeb bardziej wymagających klientów.
Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są modułowe konstrukcje kontenerów, których układ również można dowolnie kształtować w porozumieniu z klientem. W ofercie dostawców takich jak mToilet można znaleźć:
- kontenery sanitarne – wykonane w wysokim standardzie pod względem bezpieczeństwa czy higieny;
- kontenery biurowe – konstruowane na zamówienie klienta, wygodne i funkcjonalne;
- kontenery magazynowe – z przeznaczeniem do składowania rozmaitych materiałów czy sprzętów, chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców budowlanych czy organizatorów eventów.
Duże firmy świadczące usługi wynajmu kontenerów, jak choćby mToilet, mają naprawdę szerokie możliwości. Ich oferta rozpoczyna się od małych kontenerów sanitarnych z jedną toaletą i umywalką, a kończy na przestronnych obiektach z przeszkleniami i ogrzewaniem elektrycznym.
Dlaczego wynajem kontenerów się opłaca?
Nawet jeśli często potrzebujesz kontenerów do obsługi działalności, wynajem takich obiektów opłaca się o wiele bardziej niż zakup na własność. Jest też lepszym rozwiązaniem niż budowa stałego zaplecza biurowego czy sanitarnego dla wydarzenia w plenerze. Co ważne, chodzi tu nie tylko o oszczędność pieniędzy, ale także czasu.
Po pierwsze, za transport i posadowienie kontenera we wskazanej lokalizacji odpowiada w całości dostawca, z którym podpiszesz umowę najmu. To samo dotyczy odbioru obiektu wraz z końcem jej trwania. W ten sposób zabezpieczenie cateringu w plenerze, imprezy masowej czy placu budowy staje się drobnym punktem na Twojej checkliście organizatora.
Postawienie kontenera kosztuje oczywiście znacznie mniej niż wzniesienie murowanego zaplecza sanitarnego czy biurowego, zwłaszcza jeśli ma ono mieć charakter tymczasowy. Jeśli zamierzasz wykorzystywać kontener w celach usługowych czy handlowych, szybko odczujesz zyski płynące z tego rozwiązania.
W przypadku zaplecza sanitarnego za całość jego obsługi odpowiada dostawca. W kontekście konieczności regularnego opróżniania zbiornika z nieczystościami ma to duże znaczenie.
Jak wynająć kontener spełniający Twoje oczekiwania?
Zanim podpiszesz umowę wynajmu kontenera, dokładnie określ, czego oczekujesz. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wnętrze i wyposażenie tego typu obiektów można niemal dowolnie kształtować. Liczą się przy tym zarówno liczba docelowych użytkowników kontenera, jak i ich potrzeby.
Czego innego będą potrzebowali uczestnicy plenerowego koncertu, a co innego docenią pracownicy branży budowlanej spędzający całe dnie na zewnątrz. Jeszcze inaczej będzie trzeba urządzić wnętrze kontenera, w którym zamierzasz prowadzić sprzedaż lub tymczasowe biuro.
Wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia należy od razu przedstawić dostawcy, a także zadbać o to, aby znalazły się w umowie. To samo dotyczy zapisów odnośnie do cen wynajmu czy warunków dostawy i obsługi obiektu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadna sytuacja Cię nie zaskoczy, a wynajem kontenerów od zaufanej firmy będzie Twoją częstą praktyką.
Materiał zewnętrzny