Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes demo

Co to znaczy „demo” w świecie wirtualnym?

Data publikacji 20 stycznia 2023

Demo sklepu internetowego to wirtualny sklep stworzony w celu zaprezentowania produktów lub usług firmy. Jest używany jako sposób na zademonstrowanie, jak funkcjonowałaby firma, gdyby została założona w prawdziwym świecie. Wersja demonstracyjna zazwyczaj obejmuje wybór produktów lub usług, system płatności i bramkę płatności. Może być przedstawione w formacie wideo lub jako pokaz na żywo. Celem demonstracji jest umożliwienie potencjalnym klientom lub użytkownikom zrozumienia, co może zrobić witryna lub produkt i jak można z niego korzystać. Dzięki takiej możliwości łatwiej jest przekonać się do zakupu lub właśnie zdecydować, że nie jest to to, czego szukamy. Wersja demo jest zazwyczaj darmowa.

Jak demo produktów wpływa na decyzje zakupowe klientów?

Demo produktów może mieć duży wpływ na decyzje zakupowe klienta. Zobaczenie i zademonstrowanego produktu może pomóc klientom lepiej zrozumieć jego cechy, zalety i wartość. Uświadomi im, w jaki sposób produkt będzie pasował do ich życia i jak może rozwiązać ich problemy. Oglądanie produktu w akcji może również zwiększyć zaufanie klientów i prawdopodobieństwo dokonania zakupu. Wersja demonstracyjna wzbudza zazwyczaj wiele wątpliwości i rodzi pytania, dzięki czemu można potem z łatwością zadawać kolejne pytania i zyskiwać więcej informacji o produkcie. Może to pomóc klientom podejmować bardziej świadome decyzje i czuć się pewniej podczas zakupu. Ponadto wersje demonstracyjne są naturalną interakcją z produktem i prowadzą do lepszego zrozumienia oraz celów jego działania. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo, że klient kupi produkt, jeśli zrozumie, jak on może poprawić jego życie. Aby zapoznać się z wersją demo sklepu internetowego, sprawdź poniższy link: https://www.idosell.com/pl/dostep-do-demo/ i wejdź do świata e-commerce od podstaw!

Test demo sklepu internetowego – jak go wykorzystać?

Aby sprawdzić wszystkie funkcje wersji demonstracyjnej sklepu internetowego, można zacząć od przejrzenia różnych sekcji sklepu. Poświęć trochę czasu na rozbudowę kategorii produktów, obejrzenie różnych dostępnych produktów i opcji cenowych. Ponadto należy rozpatrzyć sam realizacji transakcji wraz z wszelkimi dodatkowymi funkcjami, takimi jak recenzje i oceny klientów, opcje płatności, opcje wysyłki i wszelkie inne funkcje, które może oferować sklep. Można także przetestować inne specjalne funkcje sklepu, takie jak program lojalnościowy, chatbot czy usługi subskrypcyjne.

Co jeszcze warto testować w kontekście e-commerce podczas korzystania z demo sklepu internetowego?

1. Szybkość działania

2. Testy użyteczności

3. Dostępność Web Content Accessibility Guidelines

4. Przystosowanie platformy e-commerce do pozycjonowania

5. Motyw i projekt sklepu internetowego

6. Dostępność integracji, wtyczek i rozszerzeń

7. Skalowalność platformy

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Studiowanie informatyki