Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś
E-commerce ekologiczne

Czym wypełnić paczkę? – Porównanie ekologicznych wypełniaczy

Data publikacji 2 sierpnia 2023

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest ekologiczne podejście do życia. Nadając przesyłkę zależy nam na tym, by jej zawartość była dobrze zabezpieczona. Jednocześnie chcielibyśmy produkować jak najmniej szkodliwych odpadów. Na szczęście dziś możemy zadbać o to by wypełniacze do paczek były trwałe i ekologiczne. Czym wypełnić opakowanie, by być neutralnym dla środowiska? Jakie ekologiczne wypełniacze do paczek sprawdzą się najlepiej?

Czym wypełnić paczkę? – Papier kraftowy o niższym śladzie węglowym

Papier kraftowy to ekologiczny, wytrzymały i naturalny wypełniacz do paczek. Jest całkowicie biodegradowalny i recyklingowalny. W porównaniu do popularnych, foliowych poduszek powietrznych emisja gazów cieplarnianych w pełnym cyklu życia tego produktu jest mniejsza o niemal 100 procent.

Papier typu kraft jest wykonany z najtwardszych włókien i cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością, dlatego wyśmienicie sprawdzi się jako papier do wypełniania paczek o większym ciężarze. Papierowe wypełnienia tego typu są odporne na przenikanie zapachów i nie przepuszczają światła, jednocześnie gwarantując bardzo dobrą przyczepność taśm pakowych.

Papier kraftowy do wypełnienia paczki o strukturze plastra miodu może świetnie amortyzować i zabezpieczać delikatne przedmioty wewnątrz przesyłki, dlatego też doskonale sprawdza się do owijania produktów w opakowaniach.

Papier ECO – certyfikowany i ekologiczny wypełniacz

Papier ECO do wypełniania paczek jest bardziej miękki niż papier kraftowy i wykonany jest z delikatniejszych włókien. Świetnie sprawdza się jako wypełniacz do paczek lekkich, narażonych na zarysowanie. Jest to papier pochodzący z recyklingu, bezwonny i miękki, dzięki czemu wyśmienicie chroni delikatne produkty przed uszkodzeniem.

Papierowy wypełniacz ECO posiada certyfikat FSC®, co oznacza, że pochodzi on z lasów uprawianych w sposób przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na zmniejszeniu śladu węglowego i ekologicznym podejściu do środowiska naturalnego.

Co włożyć do środka paczki? – Przyjazny środowisku papier z trawy

Papierowe wypełniacze z domieszką trawy są doskonałym przykładem na to, jak nowoczesna technologia może przyczynić się do zmniejszenia eksploatacji lasów i ochrony bioróżnorodności. To świetne rozwiązanie dla marek zaangażowanych w ochronę środowiska, które swoje działania kierują do osób świadomych ekologicznie.

Produkcja papieru z trawy do wypełniania paczek pozwala na oszczędność wody i niską emisję CO2, dzięki czemu jest to aktualnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie do pakowania paczek dostępne na rynku. Jeśli chodzi o właściwości ochronne, są one zbliżone do papieru ECO, przez co wyśmienicie nadaje się do pakowania przesyłek drogeryjnych, biżuteryjnych, a także z produktami naturalnymi.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

magazyn energii