Czym zajmuje się firma Discolm?

Discolm to polska firma, która zajmuje się importem z Chin, na konkretne zlecenie, bez wymogu ilości minimalnej towaru. Firma ta może poszczycić się sporym doświadczeniem w handlu na międzynarodową skalę. Jako marka z długoletnim stażem Discolm wypracował sobie sprawdzone metody zamawiania oraz weryfikacji towaru od chińskiego dostawcy. Discolm posiada dwa magazyny. Jeden znajduje się na terenie Chin, a drugi w Polsce.

Zalety korzystania z usług firmy Discolm

Firma ta działa całkowicie legalnie, uczciwie, w sposób całkowicie bezpieczny i zachowujący jak najwyższe standardy. Każdy towar zostaje potwierdzony polską fakturą VAT. Klient nie musi myśleć ani o transporcie, ani o odprawie celnej. Zamówienie zostaje dostarczone w całości nie tylko w Polsce, ale i na terenie Unii Europejskiej, dokładnie pod wskazany adres. Discolm zajmuje się również handlem detalicznym. Realizuje usługi dla doświadczonych importerów i dla takich, którzy dopiero startują w tej branży.

Jak przebiega proces zamawiania importu z Chin?

Firma Discolm bardzo sprawnie realizuje właściwie wszystkie zamówienia na import z Chin. Przede wszystkim należy wysłać dokładny opis lub zdjęcie albo link do produktu, który ma być sprowadzony. W przypadku, kiedy nie uda się tego znaleźć firma Discolm sama poszuka dokładnych danych pożądanego towaru. Zamówienie nie może być niższe niż na kwotę 3500 brutto, natomiast może zawierać kilka różnych produktów. W kolejnym kroku przedstawiciele firmy Discolm kontaktują się z chińskimi dostawcami i przedstawiają im zamówienie. Kiedy uzgodniona zostaje cena i potwierdzona zostaje dostępność towaru zamówienie zostaje złożone bezpośrednio do magazynu, który znajduje się w Chinach. Po zrealizowaniu zamówienia towar zostaje wysłany bezpośrednio do Polski. Odbywać się to może drogą morską lub lotniczą. Przed wysyłką zostają załatwione wszelkie sprawy formalne, takie jak odprawa celna towaru, a także opłacenie wszystkich należności skarbowo-celnych. Następnie towar zostaje dostarczony pod wskazany wcześniej adres. Można go także odebrać osobiście w polskim magazynie.

Czym jeszcze zajmuje się firma Discolm?

Discolm świadczy również usługi weryfikacji wszystkich chińskich producentów, a także potencjalnych dostawców lub partnerów biznesowych, a także sprawdza jakość produktów na życzenie klienta. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają importować towary. Istnieje również możliwość konsultacji online, w formie spotkań video. Trwają one przeważnie około czterdziestu pięciu minut, a po jego zakończeniu klient otrzymuje gotowy raport, a także materiały dotyczące tematów poruszanych w trakcie konsultacji. Firma Discolm pomaga również wtedy, kiedy towar zostaje zatrzymany przez urząd celny z powodu negatywnej opinii. Towar taki zostaje uszlachetniony i ponownie wysłany do zamawiającego. Discolm organizuje specjalne wnioski oraz kompletuje całą dokumentację, która potrzebna będzie do Urzędu Celnego. W razie potrzeby kontaktuje się również z urzędami w imieniu kontrahenta.

Redakcja ebiznes.org.pl