Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing materiały promocyjne

Gdzie dzisiaj wydrukujemy materiały promocyjne?

Data publikacji 10 lutego 2021

Pandemia, delikatnie mówiąc, nieco pokrzyżowała nam plany w wielu sferach życia. Dotyczy to nie tylko życia codziennego, realizacji zainteresowań czy pracy. To także trudny czas dla wielu branż. Jedną z nich niewątpliwie jest branża drukarniana. Wiele czasopism wstrzymało fizyczne nośniki, a firmy zrezygnowały z outdoorowych kampanii reklamowych. Tymczasem wcale nie jest to takie najmądrzejsze rozwiązanie – warto wydrukować banery reklamowe, przyciągają bowiem uwagę jak nigdy. Gdzie to zrobić?

Drukarnia internetowa

Najwygodniejszą ścieżką, jeśli chodzi o druk materiałów promocyjnych, jest drukarnia internetowa. Nie tylko w łatwy sposób dostarczymy wszystkie wzory, ale również otrzymamy kompleksową obsługę na wielu poziomach i tym samym szybko zrealizujemy zadanie. Dużą wygodą z pewnością jest również fakt, iż w jednym miejscu uzyskać możemy wiele różnych materiałów – począwszy od wizytówek czy ulotek, przez wszelkiego rodzaju plakaty i banery zewnętrzne aż po takie gadżety jak długopisy, torby czy kalendarze różnego typu i formatu. Jest zatem w czym wybierać i zdecydowanie warto zdecydować się na takie rozwiązania! Drukarnie internetowe mają tę przewagę, że sporą część formalności załatwiamy bez wychodzenia z domu, a w dobie zdalnej pracy i innych obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa jest to jednak duże ułatwienie.

Lokalny punkt ksero

Możemy oczywiście udać się do lokalnego punktu ksero i wesprzeć sąsiadujących z nami przedsiębiorców. Niestety wiele z tych punktów zamknęło się, chociażby z braku klientów w postaci uczących się zdalnie studentów. To nierzadko jedna z głównych grup docelowych takich miejsc. Jeśli zatem preferujemy kontakt osobisty i dokładne, bezpośrednie wytłumaczenie naszej wizji i koncepcji, odwiedźmy lokalną drukarnię, gdzie wszystko omówimy bezpośrednio, a nie za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Najwygodniejsza opcja?

Obie opcje na swój sposób są wygodne – jedna zakłada, że nie musimy się wysilać, jeśli chodzi o wychodzenie z domu, pozwala nam ograniczyć kontakt z osobami trzecimi i daje możliwość wysłania wszystkich materiałów przez Internet. Drugi z wariantów z kolei jest rodzajem wsparcia dla lokalnego biznesu i wyrazem solidarności z przedsiębiorcami, którzy mają w dobie koronawirusa dość utrudnione zadanie. Warto podkreślić, że drukarnia internetowa będzie tańszym rozwiązaniem, a co również nie bez znaczenia – „czynnym” całodobowo. Bez problemu możemy bowiem wysłać nawet późno w nocy gotowy projekt i zlecić jego wydruk. Kolejną przewagą pierwszej opcji jest to, że zwykle oferuje kompleksową obsługę – łącznie z propozycjami szablonów czy sztabem projektantów gotowych realizować indywidualne zamówienie. Niewątpliwie w obu miejscach otrzymamy odpowiednią zniżkę, jeśli zamówienie będzie okazałe. Wówczas stawki ustala się już z konkretnym klientem, zwykle dla niego bardzo korzystne są to stawki. Decyzja jednak należy do nas. Być może analogowe rozwiązanie okaże się bardziej odpowiednie dla nas i naszych potrzeb. Najważniejsze, by osiągnięty efekt zadowalał i spełnił swoje marketingowe zadanie.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

technologia 5g