Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes produkty elektroniczne

Jak bezpiecznie przewozić produkty elektroniczne?

Data publikacji 26 października 2022

Produkty elektroniczne i duże sprzęty RTV oraz AGD wymagają szczególnych zabezpieczeń w transporcie. W trakcie dostaw bez odpowiedniej ochrony łatwo ulegałyby zniszczeniu. Producenci i dystrybutorzy muszą zadbać o to, aby każde urządzenie miało odpowiednio dopasowane opakowanie. Czy powinno się wyróżniać?

Jak wygląda transport sprzętów RTV?

Do sprzętów RTV można zaliczyć takie urządzenia jak np. telewizory, głośniki czy laptopy. Składają się one z wielu podatnych na uszkodzenia elementów (ekrany i membrany), dlatego w transporcie trzeba je bardzo precyzyjnie osłonić. Najlepiej sprawdzają się do tego styropianowe opakowania na elektronikę.

Styropianowe osłony idealnie dopasowuje się kształtem do konkretnych modeli wysyłanych do klienta urządzeń. Dzięki temu można umieścić nawet bardzo duży telewizor pomiędzy styropianowymi płatami, a następnie zamknąć w spajającym wszystko pudełku. To sprawia, że sprzęt jest unieruchomiony i chroniony nawet przed drganiami, które występują w trakcie jazdy.

Jak wygląda transport sprzętów AGD?

Do sprzętów AGD należą natomiast m.in. lodówki, pralki, kuchenki czy ekspresy do kawy. To nierzadko bardzo ciężkie sprzęty, które wymagają solidnego i wytrzymałego na odkształcenia opakowania. Najlepiej wybrać te wykonane z tworzywa EPS, które zabezpiecza przed wszelkimi urazami mechanicznymi.

Idealnie skrojone opakowanie styropianowe zapewnia amortyzację sprzętu. To bardzo istotne, ponieważ w wyniku dużych wstrząsów mogłoby dojść do uszkodzeń w sprzętach, przez co nie działałyby one prawidłowo. EPS chroni także przed powstawaniem rys czy wgnieceń.

Zalety styropianowych opakowań na elektronikę

Bardzo istotne w kwestii dobierania opakowań styropianowych do elektroniki jest to, że firmy zajmujące się sprzedażą osłon EPS podchodzą do każdego sprzętu indywidualnie. Opakowania projektuje się z uwzględnieniem konkretnych parametrów poszczególnych urządzeń. Właśnie dlatego można mieć pewność, że styropian dobrze przylega do sprzętu i dzięki temu nie dochodzi do wstrząsów.

Ponadto opakowania te pełnią funkcję termoochronną. W ten sposób nawet w trudnych warunkach pogodowych nie dojdzie do przegrzania czy wychłodzenia sprzętu, co jest kluczowe podczas transportu urządzeń.

Pudełko można poddać recyklingowi, więc nie trzeba się martwić, że są tylko jednorazowe. Osłony EPS to obowiązkowy zakup dla każdego dystrybutora czy producenta, któremu zależy na tym, aby sprzęt bezpiecznie dotarł do konsumenta.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Studiowanie informatyki