Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing ochroniarz

Jakie uprawnienia ma ochroniarz? Ochrona firmy a prawo

Data publikacji 20 marca 2023

Na ochronę przedsiębiorstwa składa się kilka elementów. Od systemów zabezpieczeń, nowoczesnych rozwiązań i monitoringu, aż po czynnik ludzki, czyli ochroniarzy. Choć obecnie coraz więcej czynników można oddać w ręce technologii, to wciąż musi być ona dobrze zarządzana. Ponadto nie wszędzie da się zastąpić człowieka – szczególnie w przypadku zapewniania bezpieczeństwa.

Firma ochroniarska dla przedsiębiorstwa

Warto zabezpieczanie obiektu oddać w ręce specjalistów. Rozwiązania dostarczane przez profesjonalne agencje ochrony pozwolą na właściwy dobór zabezpieczeń odpowiednich dla danego obiektu.Mowa tu także o łączeniu aspektów technicznych z ochroną fizyczną. Firma Impel oferuje właśnie takie rozwiązanie. Firma ochroniarska dostarcza gotowe, sprawdzone systemy i indywidualnie dopasowuje je do potrzeb danej firmy. Więcej informacji znajdziesz na https://bezpieczenstwo.impel.pl/

Jeśli chodzi o ochronę fizyczną, to jest to rozwiązanie dla różnych branż i przedsiębiorstw. Agencja ochrony może zapewnić ochroniarzy do stałego zabezpieczenia obiektu, ale także przy określonych eventach i wydarzeniach.

Uprawnienia ochroniarza – co może zapewnić agencja ochrony?

Kwestie uprawnień ochroniarzy zostały ustalone dopiero w 1997 roku, kiedy to uchwalono ustawę o ochronie osób i mienia. Dopiero wtedy pracownicy agencji ochroniarskich uzyskali status prawny zgodny z ich kwalifikacją. W zależności od tego, czy ochroniarz jest pracownikiem kwalifikowanym, czy też nie, posiada różne uprawnienia. Ochroniarze kwalifikowani to osoby wpisane listę pracowników kwalifikowanych ochrony fizycznej lub zabezpieczenia technicznego. Obie grupy mają swoje indywidualne uprawnienia. Jeśli chodzi o ochroniarzy niekwalifikowanych, to nie mają oni możliwości stosowania metod przymusu bezpośredniego. Mogą jednak posiadać gaz pieprzowy, ale jego użycie jest dozwolone jedynie w samoobronie. 

Dlatego też warto jest się zdecydować na agencję ochrony o dużym doświadczeniu, która posiada odpowiednie zasoby przeszkolonych pracowników, w tym również pracowników kwalifikowanych. To szczególnie istotne przy dużych imprezach masowych, ochronie osób VIP czy też znanych przedsiębiorstwach. 

Czy warto zdecydować się na ochronę fizyczną w swojej firmie?

Ochrona firm z wykorzystaniem ochrony fizycznej to często pierwszy krok, na jaki decydują się przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, jest to jedna z najbardziej znanych i zorganizowanych form zapewnienia komfortu i spokoju działalności. Firma ochroniarska zapewniająca pełną, kompleksową usługę ochrony będzie najlepszym rozwiązaniem w praktycznie każdej branży. Od ochrony powierzchni magazynowych, przez organizację imprez, aż po dbanie o kontrolę biznesu. 

ekonomia

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

technologia 5g