Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes

Rękawiczki jednorazowe – gdzie znajdują zastosowanie i gdzie je kupić?

Data publikacji 21 czerwca 2022


Rękawiczki jednorazowe nie służą jedynie w codziennej pracy przedstawicieli medycznych. Liczba ich zastosowań jest znacznie większa. Warto mieć w swoim domu kilka par rękawiczek jednorazowych, które pomogą w wykonaniu niektórych prac. Jakich? Przygotowaliśmy listę sytuacji, w których znajdą zastosowanie, a także podpowiadamy, gdzie najlepiej kupować rękawiczki jednorazowe.

Rękawiczki jednorazowe – gdzie kupić?

Gdzie kupować rękawiczki jednorazowe? Odpowiedź jest prosta – tam gdzie najtaniej. Najlepszym miejscem na ich zakup będzie hurtownia rękawiczek jednorazowych oferująca konkurencyjne ceny. W miejscu tym znajdziemy rękawiczki jednorazowe wykonane z różnych materiałów. Nie musimy się również martwić, że nie będzie odpowiedniego dla naszych dłoni rozmiaru. A co najlepsze wcale nie musimy odwiedzać hurtowni rękawiczek jednorazowych, wiele z nich oferuje sprzedaż online.

Rękawiczki jednorazowe – zastosowanie

Rękawiczki jednorazowe odnajdują zastosowanie w wielu zawodach, a także codziennych czynnościach wykonywanych w domu, czy ogrodzie. Wzrost popularności tego produktu mogliśmy zaobserwować podczas pandemii. Wskazuje to na główną rolę rękawiczek – ochronę przed czynnikami biologicznymi. Pojawienie się pierwszych jednorazowych rękawiczek znacząco zmniejszyło liczbę zgonów w szpitalach. Ochrona przed drobnoustrojami jest jednak ważna nie tylko w punktach medycznych, ale także w miejscach, w których pracownicy mają kontakt z żywnością.

 

Oprócz zastosowań sanitarnych rękawiczki jednorazowe są wykorzystywane również do zadań domowych, w których ważne jest zabezpieczenie się przed bakteriami i roztoczami. Są pomocne podczas:

  • czyszczenia łazienki,
  • mycia naczyń,
  • drobnych napraw w warsztacie (by uchronić się przed zabrudzeniami).

 

Pracownicy salonów kosmetycznych również muszą zachować najwyższe standardy higieny. Niezbędne w ich pracy są więc jednorazowe rękawiczki.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Pierwsze rękawiczki wykorzystywane w medycynie były wykonane ze skóry bądź dzianiny. Łatwo sobie wyobrazić, że nie były one dobrym zabezpieczeniem przed drobnoustrojami. Dziś ciężko wyobrazić sobie pracowników medycznych bez jednorazowych rękawiczek. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane rodzaje rękawiczek to:

  • rękawiczki lateksowe (trwałe, jednak mogą uczulać),
  • rękawiczki winylowe (nie są zbyt elastyczne, ale wykazują się dużą trwałością),
  • rękawiczki nitrylowe (mniej trwałe od lateksowych, jednak nie uczulają),
  • rękawiczki foliowe (stosowane wyłącznie w branży gastronomicznej, kosmetycznej i fryzjerskiej).

 

 

 

 

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Studiowanie informatyki