Sala konferencyjna — jak wybrać najlepszą?

Obecnie różnego rodzaju eventy i wydarzenia towarzyskie, a także branżowe wróciły po pandemii koronawirusa do stacjonarnej formy. Z tego powodu coraz więcej firm poszukuje miejsca, w którym mogłyby zorganizować np. szkolenie. Wbrew pozorom wybór sali konferencyjnej nie należy do prostych, ponieważ w takiej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę szereg kryteriów. Jakich? Podpowiadamy. 

Lokalizacja sali konferencyjnej

Pierwszym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, decydując się na wybór sali konferencyjnej, jest jej lokalizacja. Największym zainteresowaniem cieszą się te znajdujące się w obiektach hotelowych. Zazwyczaj goście takiego wydarzenia nie wracają tego samego dnia do domu, dlatego ważne jest, aby zapewnić im możliwość noclegu w hotelowym pokoju. Dodatkowo w budynku zazwyczaj znajduje się również restauracja, co pozwala na znacznie łatwiejsze zorganizowanie poczęstunku podczas konferencji.  

Istotna jest również lokalizacja, w jakiej znajdują się sale konferencyjne. Zakopane to jedna z miejscowości, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów niemal z każdej branży. Z jednej strony przebywając na szkoleniu w tej miejscowości, zdobywamy wiele umiejętności, a z drugiej możemy podziwiać piękno przyrody i nawet pozwiedzać lokalne szlaki. 

Wyposażenie sali konferencyjnej

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru sali konferencyjnej, jest jej wyposażenie. Powinny znajdować się w niej wszystkie niezbędne sprzęty gwarantujące swobodę wypowiedzi prelegentom. Wśród nich można wymienić dostęp do bezprzewodowego internetu, rzutnik, ekran czy mikrofon. Duże znaczenie ma także wystrój takiego wnętrza, który może sprzyjać skupieniu uczestników szkolenia lub wręcz przeciwnie.  

Dodatkowo obecnie wiele konferencji prowadzonych jest w formie hybrydowej. Oznacza to, że niektórzy uczestnicy znajdują się na sali lecz część słucha prelegentów za pośrednictwem różnego rodzaju platform. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę podczas wyboru sali i zdecydować się na taką, która umożliwia szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, hybrydowej jaki online.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając salę konferencyjną?

Wybierając salę konferencyjną, należy wziąć pod uwagę również jej wielkość — musi ona bez problemu pomieścić wszystkich uczestników danego wydarzenia. Dodatkowo warto sprawdzić, czy oferuje ona catering. Szukanie firmy, która zajmie się ewentualnym poczęstunkiem, dla wielu organizatorów jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli konferencja odbywa się z dala od ich miejsca zamieszkania. Z tego powodu najchętniej wybierają sale, które znajdują się w hotelach z restauracją. 

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.