Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing amazon sprzedawanie

Zacznij sprzedawać na Amazon – to prostsze niż myślisz!

Data publikacji 21 grudnia 2020

Prawdopodobnie podobnie jak wielu innych polskich przedsiębiorców słyszałeś o tym, że Amazon ma wejść na polski rynek i chciałbyś stać się częścią tego zapowiadającego się sukcesu. Z drugiej strony – istnieje wiele informacji, które sprawiają, że często nie wiadomo od czego zacząć, by wejść na ten rynek i sprzedawać z zyskiem.

Chcemy więc w tym miejscu zrobić krótki wstęp do tego jak sprzedawać na Amazon i zacząć zarabiać, równocześnie odsyłając po więcej informacji do bardzo kompleksowego poradnika jak zacząć sprzedawać na Amazon.

Amazon Marketplace to ogromna szansa dla sprzedawców

Amazon jest największym sprzedawcą internetowym na świecie. Ma ogromną bazę klientów, więc nie musisz poświęcać czasu na tworzenie własnej strony internetowej, a zamiast tego możesz po prostu wykorzystać istniejący popyt na towary kupowane poprzez ten kanał sprzedaży, by zacząć zarabiać naprawdę dobre pieniądze. Dodatkowo, jeśli już sprzedajesz na innych kanałach sprzedaży, bądź też masz swój własny sklep online – możesz całą sprzedażą zarządzać z jednego miejsca, na co pozwoli Ci integracja Amazon ErpBox, którą przygotowaliśmy w ramach naszego oprogramowania.

W skrócie aby zacząć sprzedawać na Amazon wystarczy:

  • założyć konto sprzedawcy
  • wystawić swoje produkty.

Dla każdego dostępnego produktu istnieje jedna strona z listą. Wszystkie oferty różnych sprzedawców konkretnego produktu pojawią się na jednej stronie. Jeśli Amazon posiada w magazynie produkt, pojawią się one również na tej samej liście. Wszyscy konkurujecie na tej stronie o zamówienie kupującego.

Ważne do podkreślenia jest to, że Amazon wymaga od sprzedawców bardzo wysokich standardów i podejmuje wszelkie istotne kroki, aby móc chronić swoich klientów i zapewnić im jak najlepszą obsługę. Jeśli będziesz trzymać się zasad narzuconych przez Amazon, może to być naprawdę bardzo opłacalne. Jeśli chcesz zarabiać w Internecie, sprzedaż na Amazon jest jak najbardziej dostępnym i realistycznym sposobem, aby odnieść sukces.

Jak nowy sprzedawca może konkurować na Amazon z już doświadczonymi?

Konkurencyjne ceny to główny sposób konkurowania na Amazon, ale są też inne czynniki.

1. Starannie dobieraj swoje produkty.

2. Korzystanie z FBA jest dużą zaletą.

3. Amazon nie sprzedaje wszystkich produktów w witrynie. Oznacza to, że możesz uniknąć bezpośredniej konkurencji z Amazon.

4. Nawet jeśli Amazon sprzedaje produkt, jeśli masz dobrą cenę, mogą pozwolić Ci na sprzedaż.

5. Oferuj doskonałą obsługę.

Takie kompleksowe podejście do sprzedaży na Amazon to mrówcza praca zanim nabierzesz wprawy, ale zdecydowanie warta Twojego zachodu. Skorzystaj więc z tych możliwości, zanim zaczną robić to inni. Nie ma sensu czekać, aż Amazon wejdzie na polski rynek, skoro już teraz możesz zacząć poznawać specyfikę sprzedaży, przy okazji zarabiając uczciwe pieniądze.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

technologia 5g