Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Czym zajmuje się adwokat prawa pracy w Warszawie?

Data publikacji 7 czerwca 2022

Prawo pracy to gałąź prawa ważna dla wszystkich osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz ich pracodawców. Kodeks pracy reguluje zasady udzielania urlopów macierzyńskich i wychowawczych, wypowiedzenia umowy o pracę, wypłaty odpraw pracowniczych i innych kwestii, związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Z jakimi sprawami można zgłosić się do adwokata prawa pracy w Warszawie?

Konflikt z pracodawcą

Najczęstszym powodem korzystania z usług adwokata prawa pracy w Warszawie jest konflikt z byłym pracodawcą. Może dotyczyć zaległego wynagrodzenia, nieuzasadnionego odsunięcia od pracy lub innych kwestii, których nie udało się rozwiązać polubownie. Każdemu pracownikowi pokrzywdzonemu przez nieuczciwe firmy powinien pomagać adwokat. Prawo pracy Warszawa to szeroka i skomplikowana dziedzina, a duże firmy i korporacje powszechnie korzystają z pomocy prawników. Bez profesjonalnego wsparcia adwokata pracownik rzadko jest w stanie wywalczyć swoje prawa i odzyskać zaległe wynagrodzenie.

Konflikt z pracodawcą może dotyczyć również innych tematów. Jeśli nieporozumienia są związane z przepisami Kodeksu pracy dotyczącymi np. wypłaty dodatków za nadgodziny, adwokat na podstawie obowiązujących artykułów przygotowuje pozew. Nawet jeśli prawnik nie będzie reprezentował klienta przed sądem, ułatwi mu osiągnięcie satysfakcjonującego wyroku.

Mobbing w pracy

Niektórych firmach pojawia się problem mobbingu. Mobbing to zastraszanie, poniżanie, ośmieszanie pracowników przez osoby zajmujące stanowiska kierownicze lub znajdujące się na tych samych stanowiskach. Zjawisko ma negatywny wpływ na samopoczucie emocjonalne pracownika, który pada ofiarą szykan. Mobbing może doprowadzić do depresji i pojawienia się myśli samobójczych. Z tego względu zjawisko powinno być potępione i zwalczane w każdej firmie. Pracownik ma prawo pozwać pracodawcę, który dopuszczał się mobbingu lub nie zareagował na jego zgłoszenie przez pokrzywdzoną osobę.

Adwokat wyspecjalizowany w prawie pracy jest w stanie pomóc pracownikowi, który padł ofiarą mobbingu. Prawnik pomoże przygotować pozew i zebrać dowody na szykany ze strony innych osób w pracy. Zadaniem adwokata jest uzyskanie jak najwyższego odszkodowania za poniesione krzywdy i osiągnięcie innych, indywidualnych celów. Klient może np. domagać się przywrócenia go na zajmowane wcześniej stanowisko i zwolnienia z pracy kierownika, który dopuścił się mobbingu. Pomoc prawnika znającego zawiłości Kodeksu pracy umożliwia szybsze zakończenie procesu i konfliktu.

Artykuł sponsorowany

agencja content marketingowa

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile zarabia geodeta