Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse faktoring transport

Dlaczego warto korzystać z faktoringu w transporcie?

Data publikacji 10 października 2022

Faktoring jest korzystnym wyborem dla firm w wielu branżach. Często decydują się na niego również firmy transportowe. Jakie korzyści uzyskuje przewoźnik wykorzystujący finansowanie faktur?Faktoring dla transportu – na czym polega?

Finansowanie faktur – faktoring jest typem usługi finansowej umożliwiającej otrzymanie płatności za wystawiane faktury przed terminem ich płatności przez kontrahenta. Finansowaniem tym zajmują się firmy określane faktorami.

Obecnie z faktoringu korzystają przedsiębiorcy w różnych branżach. Również chętnie wybierany jest faktoring dla transportu, który przeznaczony jest zarówno dla przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych.

W ramach faktoringu firma wystawiająca fakturę przekazuje jej kopię faktorowi. Faktor następnie już w 24 godzin może ją sfinansować i przekazać środki w kwocie nawet do 90% wysokości kwoty na fakturze na konto klienta. Następnie reszta środków przekazywana jest po opłaceniu faktury przez kontrahenta.Rodzaje faktoringu dla firm transportowych

Firmy transportowe oferują swoim klientom szeroką gamę wariantów faktoringu. Zaliczane są do nich między innymi:

Faktoring z regresem i bez regresuRóżnią się one odpowiedzialnością faktora za niewypłacalność kontrahenta. By skorzystać z ubezpieczenia należności, należy wybrać faktoring pełny – bez regresu.

Faktoring cichyCichy faktoring dla firm transportowych nie wymaga przeprowadzania cesji wierzytelności, dlatego kontrahent nie jest wtedy informowany o usłudze faktoringu.

Faktoring zakupowyNazywany też faktoringiem odwrotnym. Polega na finansowaniu zakupów, na przykład można opłacić dzięki niemu koszty paliwa w firmie transportowej.Faktoring dla firm transportowych – dlaczego warto?

Firmy transportowe mogą uzyskać szereg korzyści przez wybór faktoringu. Co daje faktoring dla firm transportowych?

Do najważniejszych zalet faktoringu transportowego zaliczane są:- Bardzo szybki dostęp do środków z wystawionych faktur – nawet w ciągu jednego dnia,- Możliwość przekazywania faktur do faktora za pośrednictwem internetu,- Ubezpieczenie należności w przypadku wyboru faktoringu pełnego – bez regresu,- Brak konieczności cesji wierzytelności, gdy wybrany zostanie faktoring cichy,- Możliwość finansowania zakupów przy faktoringu zakupowym,- Przystępne ceny usług faktoringowych – nawet dla mniejszych firm.

Dzięki temu prowadzenie działalności w branży transportowej, gdzie istnieje wysokie ryzyko zatorów płatniczych, a także konieczne jest stałe pokrywanie kosztów związanych z posiadaną flotą, staje się jeszcze prostsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

vat