Etapy kupna mieszkania od dewelopera

Chcesz kupić mieszkanie od dewelopera, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przerażają Cię poszukiwania wymarzonej nieruchomości? A może nie wiesz, na jaką inwestycję możesz sobie pozwolić? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i obawy, przedstawiając plan kupna mieszkania od dewelopera krok po kroku. 

Kupno mieszkania od dewelopera — jakie są oczekiwania i możliwości kupującego?

Wybierając wymarzone mieszkanie, warto stworzyć listę wszystkich aspektów, które sprawiają, że jest ono dla nas atrakcyjne. Dla jednych może to być konkretna kondygnacja, dla innych metraż, a kolejni mieszkańcy będą cenić sobie prywatne miejsce parkingowe. Określenie priorytetów i oczekiwań zdecydowanie ułatwia poszukiwania i zawęża je, dzięki czemu zajmują mniej czasu i są bardziej owocne. Ważnym parametrem, który należy przemyśleć, jest metraż. W zależności od tego czy będziemy mieszkać sami, ze współlokatorami, czy też planujemy założyć rodzinę, nasze wymagania co do niego będą zróżnicowane. 

Istotna w poszukiwaniach będzie również lokalizacja. Tutaj liczy się przede wszystkim komunikacja  z najczęściej odwiedzanymi przez nas częściami miasta oraz bliskość przedszkoli, żłobków czy miejsc rozrywki. Osobną kwestią oprócz oczekiwań, są możliwości finansowe. Aby je poznać, należy udać się do doradcy finansowego, szczególnie gdy chcemy kupić mieszkanie na kredyt. Wykaże on naszą zdolność kredytową, a dodatkowo pomoże wybrać korzystną ofertę i odpowiedni bank. 

Poszukiwania najbardziej atrakcyjnej inwestycji

Aby znaleźć interesujące nas inwestycje, najlepiej jest korzystać z portali nieruchomościowych, które udostępniają wyszukiwarki i porównywarki ofert. Jeśli znamy sprawdzone strony internetowe, które dotyczą kupna mieszkania od dewelopera, wówczas możemy ustawić alert, który dostaniemy, gdy znajdzie się oferta, która posiada wskazane przez nas parametry. 

Wielu deweloperów posiada również newslettery, do których można się zapisać. Zainteresowana osoba otrzymuje następnie atrakcyjne oferty oraz wszystkie informacje dotyczące działalności firmy i dewelopera. Kolejnym źródłem są portale branżowe. Tam znajdziemy wszystkie nowopowstające inwestycje. Pomóc może nam pośrednik nieruchomości, który zna wszystkie najnowsze nowinki z branży.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Kupno mieszkania od dewelopera to często jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w całym swoim życiu. Za zakup płacimy duże pieniądza, a niejednokrotnie jest to cały nasz dorobek. Decyzja ta powinna być więc przemyślana i dobrze skalkulowana. Aby nie dać się zwieść, powinniśmy sprawdzić dewelopera, którego inwestycją jesteśmy zainteresowani. Pozwoli nam to poznać dotychczasową działalność inwestora oraz przewidzieć, czy nieruchomości powstaną i zostaną oddane w terminie. Aby zwiększyć wiarygodność, wielu deweloperów tworzy portfolio z dotychczasowymi realizacjami. 

Po sprawdzeniu wszystkich nurtujących nas informacji możemy przejść do podpisania umowy przedwstępnej. Dobrze jest wówczas skorzystać z pomocy pośrednika, który przeczyta umowę, sprawdzi jej zgodność z przepisami i pomoże wybrać najlepszego notariusza. 

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.