Jak wygląda praca kierowcy busa.

0
36

Praca kierowcy busa zależy przede wszystkim od tego czy wykonywana jest na terenie kraju czy, kierowca wyjeżdża w trasy międzynarodowe.

Praca kierowcy busa na terenie kraju.
Praca kierowcy busa na terenie kraju, polega przeważnie na przewozie osób. Przewozy te mogą być pracownicze lub liniowe. ponad to kierowca busa może przewozić osoby, które potrzebują takiego transportu przy organizowaniu imprez czy wycieczek.
W przypadku przewozów pracowniczych praca kierowcy polega na zabieraniu pracowników i zawożeniu ich do siedziby firmy w której są zatrudnieni, następnie kierowca ma odpoczynek do czasu aż, pracownicy nie skończą zmiany lub wykonuje w tym czasie inne zlecone mu obowiązki. W przypadku gdy, dany zakład pracuje na dwie lub trzy zmiany, kierowca po dotarciu na miejsce odwozi do domu pracowników po skończonej zmianie.
Praca kierowcy liniowego polega na przewozie osób na ustalonej dla każdego kierowcy linii. Linia ta może obejmować dłuższe lub krótsze odcinki. Oprócz przewozu osób w tym przypadku kierowca busa sprzedaje również bilety lub sprawdza bilety miesięczne. Czas pracy kierowcy liniowego podzielony jest na zmiany, jednak w niektórych firmach tacy kierowcy pracują cały dzień.
W przypadku wypożyczenia busa na imprezę, osoba chętna umawia się z kierowcą lub jego pracodawcą na konkretny dzień oraz godzinę, jak również wskazuje czas i miejsce powrotu. Następnie ustalana jest cena za taki przejazd, która zazwyczaj naliczana jest od ilości przejechanych kilometrów. Kierowca w wyznaczony dzień zabiera osoby i zawozi je na wskazane przez nich miejsce. W dalszej kolejności kierowca do powrotu pasażerów ma odpoczynek. Jeśli impreza kończy się tego samego dnia kierowca zabiera pasażerów z powrotem, jeżeli jednak wyjazd był zaplanowany na dwa lub kilka dni, kierowca busa musi otrzymać zapewniony nocleg oraz posiłek.

Jak wygląda praca kierowcy busa na trasach międzynarodowych.
Praca kierowcy w przypadku transportu międzynarodowego posiada bardzo wiele form zatrudnienia. Praca ta polega na różnych systemach oraz formach płatności. Praca kierowcy w takim przypadku zazwyczaj okazuje się pracą dwóch tygodni w trasie a tygodnia odpoczynku w domu. Czas ten kierowca może wydłużyć do trzech lub czterech tygodni, jednak będzie miało to wypływ na jego zarobki. W tej pracy kierowca może liczyć na otrzymanie trasy za którą otrzyma lepsze wynagrodzenie.

Jak zostać kierowcą busa.
Na początku należy nie mylić pojęć kierowcy busa z kierowcą samochodu dostawczego. Ponieważ, aby zostać kierowcą busa należy posiadać prawo jazdy kategorii D oraz zrobić uprawnienie na przewóz osób. Po takim uzupełnieniu naszego prawa jazdy możemy prowadzić również autokar oraz autobus. Oprócz zdania kursu kierowca musi przejść badania lekarskie oraz psychotesty. Kierowca samochodu dostawczego mylnie nazywany kierowcą busa, może na kategorii prawa jazdy B poruszać się autem do 3,5 tony. W tym przypadku tacy kierowcy przewożą towary w kraju lub mają kursy międzynarodowe, jednak nie mogą przewozić ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here