Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś
E-commerce marketing afiliacyjny zarobki

Marketing afiliacyjny – zarobki, dane i cała wiedza

Data publikacji 29 lipca 2021

Praca na etacie nie zawsze jest samą przyjemnością. Konieczność ciągłego „odwiedzania” nie do końca lubianej siedziby firmy to bolączka. Przymus widywania osób, których – z różnych powodów – się nie cierpi, to także dla wielu ludzi poważne wyzwanie. Po co zatem to robić, skoro można zarabiać na linkach afiliacyjnych? Dowiedz się, czym one są! Marketing afiliacyjny – zarobki, informacje i cała potrzebna wiedza!

Czym jest marketing afiliacyjny?

Zasada rozliczania się w oparciu o tzw. marketing afiliacyjny jest bardzo prosta. Załóżmy, że mamy firmę A, która rozpowszechnia swoje dobra w wybranym mieście. Jeśli zechce ona sprzedawać produkty w innym mieście, konieczne będzie przeprowadzenie kosztownych analiz marketingowo – finansowych. Można też skorzystać z pomocy afiliantów, czyli osób, które – za określoną prowizję – będą sprzedawać dobra tej firmy na rynkach zewnętrznych. W tym przypadku jedynym kosztem firmy A będzie wspomniana prowizja. Z kolei długoterminowe korzyści wynikające z takiej współpracy, mogą być wręcz nie do przecenienia. Co ważne, zyskuje na niej również afiliant, który nie musi magazynować i dystrybuować wybranych artykułów. Sprawdź też dane odnoście pitów i podatków na ten rok tutaj: https://inwestycjawkadry.info.pl/zwrot-podatku-2021-najwazniejsze-informacje/.

marketing afiliacyjny

Narzędzia do współpracy w ramach marketingu afiliacyjnego

Najprostszą metodą sprzedaży towarów poprzez marketing afiliacyjny, jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi internetowych. Najczęściej mają one postać linków, poprzez które obydwie strony rozliczają się ze sobą. Co więcej, afiliant otrzymuje też dostęp do platformy prowadzonej przez swojego kontrahenta. Dzięki niej może on na bieżąco śledzić postępy w swej sprzedaż. To także możliwość analizowania rozwiązań, dzięki którym możliwe jest optymalizowanie i zwiększanie procesu sprzedażowego. Co prawda przewidzenie własnego, przyszłego zarobku jest tu dość trudne, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza jeśli afiliant decyduje się na aktywną i wciąż doskonaloną formę sprzedaży.

No dobra, ile można na tym zarobić?

Wbrew obiegowym opiniom, marketing afiliacyjny może być dość opłacalną formą samozatrudnienia. Owszem, na samym początku przychody z tego tytułu będą raczej mizerne. Jeśli więc ktoś chce zrezygnować z pracy na etacie i przejść na afiliację, powinien przynajmniej przez pół roku zastanawiać się nad opłacalnością tej decyzji. Jeśli jednak z miesiąca na miesiąc wysokość zarobków będzie wzrastać, to nic nie stoi na przeszkodzie, by z biegiem czasu zrezygnować z nielubianego etatu. Zwłaszcza że afiliacja jest procesem realizowanym wyłącznie zdalnie i to (zazwyczaj) bez konieczności wychodzenia z domu. A jeśli chodzi o wysokość zarobków, to przy dużej sprzedaży mogą one wynieść nawet kilka tysięcy złotych w przeliczeniu na jeden miesiąc.

Jak rozpocząć współpracę – marketing afiliacyjny zarobki

O ile w przypadku takiej formy zarabiania pieniędzy jak marketing afiliacyjny zarobki pozostają kwestią otwartą, o tyle metoda podjęcia tej współpracy jest dość przejrzysta. Jeśli wybrana osoba prowadzi np. poczytnego bloga, może rozpocząć współpracę z firmami, które będą jej płacić prowizję np. za sprzedaż wybranych towarów. Warto podkreślić, że współpracę tą należy rozpocząć wyłącznie z takim podmiotem, który zajmuje się sprzedażą dóbr zbieżnych z tematyką wspomnianego bloga lub np. strony www. Następnym krokiem będzie wybranie produktów, w których sprzedaży chcemy pośredniczyć, a także… dyskretne wprowadzenie do treści witryny wspomnianych linków afiliacyjnych.

marketing afiliacyjny

A teraz pytanie: czy to się uda?

Nigdy do końca nie wiadomo, czy marketing afiliacyjny faktycznie przyniesie jakieś zyski. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet jeśli zarobki na samym początku będą niskie, to nie wolno na samym początku się poddawać. Zwłaszcza że nawet zwykłe, dodatkowe 400 – 500 złotych nie chodzi – jak się to kolokwialnie mówi – piechotą. A jeśli wszystko pójdzie dobrze, to już za kilka miesięcy będzie można rezygnować ze swojego starego i nielubianego etatu. Warto jednak mieć przy tym wyższe wykształcenie, w kierunku właśnie marketingu.

Podsumowując, współpraca z podmiotami zewnętrznymi w ramach marketingu afiliacyjnego, to sprawdzona forma całkiem pokaźnego zarobku. Zwłaszcza że w ten sposób dość duże pieniądze zarabiają już setki tysięcy osób na całym świecie. Może warto dołączyć do tego grona?

ekonomia

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

magazyn energii