Jak zarobić dodatkowe pieniądze bez większego trudu?

Pieniędzy nigdy za wiele. Jeżeli tylko pojawia się okazja do zarobienia ekstra mniejszej lub większej kwoty, należy bezwzględnie z niej skorzystać. Poniżej kilka godnych polecenia możliwości.

Promocje bankowe

Jedna z najprostszych metod na pozyskanie nawet kilkuset zł praktycznie bez żadnego wysiłku. Wystarczy założyć kilka kont w różnych bankach. Po spełnieniu wymaganych warunków otrzyma się bonusy. Przeważnie należy wykonać kilka podstawowych operacji, takich jak płatności kartą lub przelewy oraz zapewnić comiesięczny wpływ na określonym poziomie, najczęściej powyżej 1000 zł. Po skorzystaniu z promocji rachunki można pozamykać bez żadnych konsekwencji.

Aplikacje do zarabiania

Szczególnie użyteczne w większych miastach, gdzie znajduje się wiele obiektów handlowych. Jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu jest BuzzBee. Po jej zainstalowaniu uzyskuje się dostęp do listy banalnych zadań, które można wykonać w okolicy. Można wybrać dowolne z nich, jak np. zrobienie zdjęć hot dogom na danej stacji benzynowej. Za każdą poprawną realizację otrzymuje się kwotę rzędu kilku zł. Można ją sobie jednak od razu wypłacić.

Korepetycje online

Nauczać można nie tylko języków obcych czy matematyki. Młodzi ludzie chętnie płacą za dodatkowe lekcje właściwie z każdego szkolnego przedmiotu. Jeżeli dysponuje się odrobiną czasu wolnego, warto ogłosić się za pomocą serwisów internetowych, takich jak OLX. Nie trzeba nawet zapraszać uczniów do domu. Najpopularniejsze są wideorozmowy np. za pośrednictwem Skype’a lub Messengera. Stawki korepetytorów zaczynają się od 40 zł za godzinę. Często taką pracą zajmują się studenci.

Inwestowanie w indeksy giełdowe

To świetny sposób na to, jak zarobić dodatkowe pieniądze dla tych, którzy posiadają nadwyżkę finansową. Pod warunkiem, że mogą cierpliwie zaczekać na osiągnięcie zysków. Istnieje jedna mało skomplikowana strategia, która nie wymaga nawet znajomości rynku. Wystarczy zainwestować w ETF, który odzwierciedla zachowanie określonego indeksu, np. S&P500, DAX lub WIG20. Historia pokazuje, że indeksy giełdowe w długiej perspektywie czasu (co najmniej 10 lat) zawsze pną się do góry, a wszelkie bessy i krachy są w ich przypadku jedynie tymczasowymi korektami.
Należy jednak mimo wszystko nadmienić, iż wszelkie inwestycje giełdowe wiążą się z ryzykiem utraty części bądź całości kapitału.

Tak oto każdy może wyciągnąć ręce po dodatkowe pieniądze. Co prawda nie leżą one jeszcze na ulicy, ale sposobów na systematyczne zarabianie wciąż przybywa. Stają się one także coraz prostsze.

Redakcja ebiznes.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *