Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse kasę fiskalną

Jaką kasę fiskalną wybrać do swojej firmy?

Data publikacji 21 września 2023

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy wszystkich podatników, którzy zajmują się sprzedażą usług bądź towarów, przy czym trzeba wiedzieć, że obowiązek taki istnieje, jeżeli obroty przekraczają 20 tys. rocznie. Do wyboru są różnego rodzaju kasy fiskalne. Jak wybrać najlepszą?

Kasy fiskalne – szeroki wybór modeli dla wymagających

Kasy fiskalne dostępne są w wielu różnych wariantach. Można zdecydować się na kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii bądź papierowym zapisem kopii. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Rzecz jasna tradycyjne kasy powoli przechodzą do lamusa. Jednocześnie użytkownicy mogą z nich korzystać do czasu ich wyeksploatowania. Należy przechodzić już na bardziej nowoczesne modele, a więc kasy fiskalne z zapisem online. Możecie także zdecydować się na kasy w kompaktowym rozmiarze, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku lekarzy, adwokatów oraz taksówkarzy. Ponadto istnieje obowiązek wysyłania raportów i danych do CRK, co wymaga podłączenia kasy do sieci. Na uwagę zasługuje ręczna kasa, która łączy się z siecią za pomocą Wi-Fi. Bardzo łatwo ją naładować. Można do tego celu wykorzystać ładowarkę samochodową. Ciekawym wyborem jest rozwiązanie 2w1, a mianowicie kasa fiskalna z funkcją terminala, który umożliwia także realizowanie płatności kartą. 

Jak dobrać kasę fiskalną do prowadzonej działalności?

Wybierając kasę fiskalną, trzeba wziąć pod uwagę jaka jest średnia ilość klientów w ciągu dnia, a także w godzinach szczytu. Kasa musi być funkcjonalna, ale też niezawodna. Kasa z funkcją kopii elektronicznej jest nieco droższa od tradycyjnego rozwiązania. Jednocześnie jest bardziej intuicyjna. Dodatkowo wszystkie kopie paragonów zapisywane są na karcie pamięci, co ułatwia prowadzenie rozliczeń czy dokumentacji, ale też zachowanie porządku. Kasa powinna być także łatwa w obsłudze. W przypadku małych działalności najlepiej wybierać kieszonkowy rozmiar. Szczególnie dobrze sprawdzają się tutaj kasy przenośne, które mogą też pełnić funkcje kas stacjonarnych. Można powiedzieć, że takie rozwiązanie jest uniwersalne i sprawdzi się w przypadku wielu działalności. Nie zapomnijcie o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie musicie zwrócić uwagę jak długi czas pracy ma dana kasa mobilna. Powinien on wynosić przynajmniej 5 godzin. W razie konieczności można oczywiście ją doładować. Wiele osób coraz częściej płaci kartą, stąd dobrze jeżeli kasa jest homologowana z obsługą terminala płatniczego. 

Materiał zewnętrzny             

  

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

vat