Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes katowice

Jakie magazyny można wynająć w Katowicach?

Data publikacji 16 lutego 2021

Szybki rozwój rynku e-commerce ma bezpośredni wpływ na wzrost zainteresowania nowoczesnymi centrami logistycznymi zlokalizowanymi w pobliżu największych ośrodków miejskich, w bezpośredniej bliskości tras szybkiego ruchu. Chcąc wynająć magazyn w Katowicach, zwłaszcza jeśli ma to być nowoczesny obiekt spełniający wysokie standardy jakości wykonania oraz wyposażenia, potrzebną powierzchnię często trzeba rezerwować już na etapie budowy lub nawet przed jej rozpoczęciem.

Nowoczesne centra logistyczne

Klienci zainteresowani wynajęciem nowoczesnego magazynu pod Katowicami, położonego na terenie jednego z nowopowstających centrów logistycznych, chęć wynajęcia powierzchni magazynowej powinni deklarować jeszcze przed rozpoczęcie takiej inwestycji. Zainteresowanie magazynami na Śląsku jest bardzo duże, w związku z czym wynajęcie już gotowego obiektu, o określonych parametrach technicznych, dobrze dopasowanego do potrzeb współczesnego klienta, jest kłopotliwe i nie zawsze kończy się sukcesem. Rozwijając biznes i planując stworzenie nowego centrum dystrybucyjnego na Śląsku, magazyn w Katowicach warto zarezerwować sobie z wyprzedzeniem. Aktualnie w planie na najbliższe lata jest kilka nowych, dość dużych obiektów. Już dziś można zadeklarować chęć wynajęcia przynajmniej niewielkiej ich części.

Pośrednictwo przy wynajmie

Sporym ułatwieniem w znalezieniu obiektu dopasowanego do własnych potrzeb są usługi firm doradczych specjalizujących się w wyszukiwaniu obiektów magazynowych i negocjowaniu warunków wynajmu. Korzystając z usług takiej firmy, można znaleźć nowy magazyn w Katowicach, w już istniejącym lub dopiero powstającym obiekcie, zarezerwować go, przystosować do własnych potrzeb i wynająć, wcześniej uzyskując korzystne warunki i to nie tylko pod względem ceny, ale także czasu wynajmu, standardu wykończenia czy zakresu obsługi. Nowych magazynów w Katowicach z każdym rokiem przybywa, ale większość z nich wynajmowana jest od ręki. W związku z tym skorzystanie z pomocy zewnętrznego podmiotu może pomóc w szybszym znalezieniu odpowiedniego obiektu i zawarciu korzystnej umowy najmu.

Na terenie i w bezpośrednim sąsiedztwie Katowic powstaje coraz więcej nowych, dużych magazynów. W mieście wciąż można wynająć również mniejsze obiekty pod usługi lub drobną działalność produkcyjną. Przy nieznajomości lokalnego rynku znalezienie takiego magazynu w Katowicach może być jednak czasochłonne i kłopotliwe. Dlatego warto korzystać z usług firm doradczych, które nie tylko znają lokalny rynek magazynowy, ale także wiedzą, jak uzyskać korzystne warunku wynajmu powierzchni magazynowej.

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Studiowanie informatyki