Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing

Realistyczny marketing

Data publikacji 10 grudnia 2020

Realistyczny marketing polega na reklamowaniu produktów, które mają realną szansę na sprzedaż bądź chociażby na zainteresowanie ze strony konsumenta.

Realistyczny marketing

Nie ma sensu oszukiwać potencjalnych klientów, gdyż po przetestowaniu niezadawalającego produktu ma on prawo do reklamacji, a jeśli nie otrzyma jej od sprzedawcy to z pewnością wyciągnie konsekwencje w postaci skargi albo negatywnej opinii. Pojawi się wtedy sprzeczność interesów – ponieważ jakim sukcesem jest udany marketing skoro tak czy inaczej sprzedaż poniesie porażkę? Marketing nie polega na tworzeniu wokół produktu fikcyjnej rzeczywistości i idealizowania go w oczach konsumenta do tego stopnia, że uwierzy w słowa sprzedawcy i wreszcie zdecyduje się na zakup.

Najważniejsza jest jakość

Rzetelny marketing stawia na jakość i choć reklama wymaga przedstawienia produktu z jak najlepszej strony to powinna zostać mimo wszystko zachowana w konwencji realistycznej – tylko wtedy sprzedaż będzie miała finalnie szansę na faktyczny sukces. A przecież marketing produktu sam w sobie nie jest ostatnim celem, lecz właśnie udana sprzedaż. Dobrze zorganizowany marketing jest jedynie narzędziem pomocnicznym do pomyślnej realizacji celu jakim jest finalnie sprzedaż produktu w pomyślny sposób.

altermag.pl

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

technologia 5g