Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Rozwiązania dla osób z alergiami

Rozwiązania dla osób z alergiami: materace i pościel antyalergiczna

Data publikacji 30 października 2023

Alergie stanowią powszechny problem w naszym społeczeństwie. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w sypialni spędzamy ok. ⅓ swojego życia, a znajdujące się tam alergeny są dość dokuczliwe? Roztocza, kurz, pleśń i inne mogą zakłócić jakość naszego wypoczynku. Właśnie dlatego warto już dziś postawić na materace i pościel antyalergiczną. Tylko, na czym polega ich wybór?

Materac antyalergiczny – czyli jaki?

Obecnie coraz częściej decydujemy się na materac antyalergiczny. Jest to produkt zaprojektowany i wykonany z myślą o osobach zmagających się z alergią. Ich głównym celem jest zminimalizowanie obecności alergenów w sypialni. Ich właściwości wynikają z zastosowania hipoalergicznych materiałów, które zostały użyte przy produkcji. Ich wnętrze może składać się m.in. z pianki lateksowej. Warto zaznaczyć, że tego typu modele:

  • posiadają pokrycia zabezpieczające, które uniemożliwiają przedostanie się alergenów do wnętrza materaca,
  • wyróżniają się dobrą wentylacją, co pozwala na regulację temperatury i wilgoci, a tym samym zapobiega rozwijaniu się np. pleśni,
  • są wyjątkowo trwałe, przez co służą wiele lat.

Jak wybrać dobry materac antyalergiczny?

Decydując się na materac antyalergiczny, musimy pamiętać o uwzględnieniu osobistych potrzeb. Należy tutaj uwzględnić przede wszystkim rodzaj materiału wypełniającego, gdyż może to być lateks, pianka z pamięcią kształtu czy sprężyny kieszeniowe. Oprócz tego pamiętajmy o:

  • antyalergicznym pokrowcu, który można z łatwością ściągnąć i wyprać w domowych pralce,
  • odpowiednim stopniu twardości, który uwzględnia naszą wagę oraz osobiste preferencje,
  • wielkość, która zależy od tego, kto śpi na materacu oraz jaki jest metraż sypialni.

Antyalergiczne akcesoria sypialniane – na co warto zwrócić uwagę?

Akcesoria sypialniane to równie ważne elementy wyposażenia łóżka. Mowa tutaj m.in. o stelażu czy ochraniaczu na materac. Jednak w co każdy alergik powinien zainwestować? Otóż pamiętajmy przede wszystkim o wybraniu:

  • antyalergicznej kołdry,
  • antyalergicznej poduszki,
  • antyalergicznej pościeli.

W pierwszych dwóch przypadkach należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Zaleca się wypełnienie syntetyczne, gdyż wyróżnia się ono hipoalergiczność. Natomiast jeśli chodzi o pościel, to tutaj patrzymy w pierwszej kolejności na materiał. Najlepszą opcją jest len, bawełna i mikrofibra.

Nie da się zaprzeczyć, materac i pościel antyalergiczna to niezastąpione elementy wyposażenia łóżka dla osób cierpiących na alergię. Hipoalergiczne materiały, specjalne pokrycia i łatwość w pielęgnacji – to najważniejsze czynniki, na jakie alergicy powinni zwracać uwagę.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rzęsy