Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Warsztaty Design Thinking

Warsztaty Design Thinking jako skuteczny kierunek rozwoju firmy

Data publikacji 16 lutego 2023

Jak mówi popularny aforyzm: Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Tyczy się to zwłaszcza biznesów, które od lat funkcjonują na podstawie utartych schematów. W jaki sposób mogą wychodzić poza sztywne ramy rutyny? Jednym ze skutecznych sposobów okazuje się sięgnięcie po rozwiązania z zakresu myślenia projektowego.

Warsztaty Design Thinking – myślenie projektowe dla firm

Czujesz, że Twojej firmie od dłuższego czasu towarzyszy stagnacja? Najwyższa pora wskazać jej przyczyny, a potem wykreować możliwe rozwiązania i wprowadzić je w życie. Design Thinking okazuje się dziś niezbędne dla każdej firmy, która myśli o budowaniu silnej pozycji na rynku. Pomaga skutecznie walczyć ze skostniałymi schematami, a także poszukiwać innowacji oraz rozwiązań istotnych dla rozwoju organizacji.

Czy myślenia projektowego można się szybko nauczyć?

Odpowiedź brzmi: Tak, można. Wystarczą trzy dni intensywnej, zespołowej pracy pod okiem fachowców. Warsztaty Design Thinking to najlepszy sposób, by się w nią w stu procentach zaangażować.

deign thinking

Warsztaty DT według metodyki DTMethod®

DTMethod® jest metodyką akredytowaną przez APMG. Zawiera szereg zasad oraz praktycznych narzędzi pomagających ustrukturyzować codzienne procesy biznesowe. Uczestnicy warsztatów projektowych zapoznają się ze zbiorami zasad (DTRules&Roles), schematów (DTModel) oraz narzędzi (DTools) wykorzystywanymi w celu tworzenia produktów precyzyjnie odpowiadających potrzebom użytkowników. Mowa zarówno o rozwiązaniach wykorzystywanych wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy.

Warsztaty Design Thinking odbywają się w języku polskim albo angielskim, stacjonarnie lub online. Trwają 3 dni. Kurs kończy się płatnym egzaminem umożliwiającym uzyskanie międzynarodowego certyfikatu. Uczestnicy mają zagwarantowane m.in. rzeczowe wprowadzenie do proponowanej metodyki, wykłady oraz zajęcia praktyczne (sesje warsztatowe). Dzięki nim uczą się uważnie słuchać oraz lepiej rozumieć potrzeby i oczekiwania odbiorców.

Udział w warsztatach znacząco podniesie kompetencje Twoich pracowników. Wdrożenie DTMethod® w organizacji zaowocuje lepszą współpracą w zespole, większym zaangażowaniem oraz poprawą efektywności działań poszczególnych osób. Twoi pracownicy skupią się na rozwiązywaniu konkretnych problemów, nie marnując czasu ani zasobów na projekty nieprzynoszące oczekiwanych rezultatów.

Dzięki myśleniu projektowemu lepiej dopasujesz swoją ofertę do potrzeb klientów. Wpłynie to korzystnie na konkurencyjność Twojej marki, zwiększając wartość sygnowanych nią produktów i usług. Zmniejszy również ryzyko tworzenia rozwiązań nieodpowiadających na potrzeby rynku.

Jak się zapisać na warsztaty?

Kurs w języku polskim możesz zrealizować w ramach jednorazowego zakupu albo subskrypcji Inprogress Plus. Szczególnie atrakcyjna jest druga opcja, otwierająca dostęp do nielimitowanej oferty akredytowanych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, inżynierii programowania czy organizacji pracy. Dedykowane są one zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Więcej na temat szerokiej oferty szkoleń i warsztatów dowiesz się na stronie organizatora: https://inprogress.pl.

DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Materiał zewnętrzny

agencja content marketingowa

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekonomia