Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse finansowanie firmy

Wygodne formy finansowania firmy. Jak pozyskać środki online?

Data publikacji 23 września 2022

Uzyskanie dodatkowych środków wspierających działanie przedsiębiorstwa wcale nie musi być skomplikowane. Obecnie do dyspozycji firm są również wygodne i szybkie metody finansowania, z których można skorzystać nawet bez wychodzenia z biura. Co wybrać?Kredyty firmowe online – złóż wniosek od ręki

Obecnie większość banków pozwala na złożenie wniosku o pożyczki i kredyty przez internet. To bardzo dobra wiadomość również dla przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowej gotówki bezzwłocznie.

Kredyty i pożyczki jak źródła finansowania przedsiębiorstw mają szerokie zastosowanie, ponieważ można korzystać z nich zarówno jako codzienną pomoc w prowadzeniu czynności firmowych, jak i można wybrać te, które pozwalają na finansowanie daleko idących inwestycji.

Żeby otrzymać kredyt lub pożyczkę firmową przez internet, przedsiębiorca musi jedynie zalogować się na swoje konto, a następnie skorzystać z tej opcji. Dzięki temu, że bank ma stały dostęp do informacji o jego sytuacji finansowej, wydanie decyzji jest ekspresowe, dlatego pieniądze mogą być wypłacone jeszcze tego samego dnia.Faktoring online – finansowanie faktur przez internet

Druga metodą finansowania, która pozwala przedsiębiorcom na łatwy dostęp do środków, jest faktoring online.

To usługa polegająca na finansowaniu faktur, która umożliwia otrzymanie wypłaty pieniędzy z faktury jeszcze przed terminem jej zapłaty. Środki przekazuje wtedy firma faktoringowa, która określana jest jako faktor.

Faktoring jest bardzo pomocny zwłaszcza wtedy, gdy firma wystawia faktury z długim terminem płatności, ponieważ dostęp do środków następuje wtedy nawet w ciągu 24 godzin od wystawienia dokumentu. Pozwala to na zachowanie płynności finansowej i zmniejsza ryzyko pojawienia się niewypłacalności firmy.

Obecnie z faktoringu można również korzystać przez internet. Faktoring online jest wygodną opcją zarówno dla mniejszych, jak i większych firm, które potrzebują dodatkowej gotówki. By ją uzyskać, wystarczy tylko przekazać fakturę online do faktora, który po jej przeanalizowaniu od razu przekazuje środki.Leasing przez internet – szybkie finansowanie wyposażenia

Warto też wskazać, że obecnie przez internet można skorzystać też z leasingu. Leasing pozwala przedsiębiorcom na pozyskanie różnego rodzaju wyposażenia potrzebnego do działalności.

Z takiego źródła finansowania przedsiębiorstw korzysta aktualnie wiele firm, a możliwość ubiegania się o leasing przez internet znacznie oszczędza w tym przypadku czas.

W ramach leasingu można między innymi wyposażyć swoją firmę w potrzebne samochody – osobowe, dostawcze i inne, można również sfinansować maszyny i urządzenia potrzebne do pracy, meble, a nawet licencje na oprogramowanie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

vat