Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse Dlaczego warto korzystać z usług windykacyjnych

Dlaczego warto korzystać z usług windykacyjnych ?

Data publikacji 2 grudnia 2021

Chronicznie nie płacący kontrahenci mogą być prawdziwą katastrofą dla każdego przedsiębiorcy. Odwlekanie zapłaty, mgliste tłumaczenia, powoływanie się na tymczasowe kłopoty – wszyscy znają takie sytuacje. Niezależnie od tego czym są naprawdę spowodowane mogą doprowadzić do problemów z płynnością finansową, a co za tym idzie nawet do upadłości firmy.  W odzyskiwaniu długów najważniejsza jest zasada im wcześniej tym lepiej. Dlatego nie warto przeciągać w czasie oczekiwania na płatność i jeśli proste wezwanie do zapłaty nie poskutkuje najlepiej sprawę odzyskiwania długów powierzyć profesjonalnej firmie prawnej. Wiąże się to z pewnymi kosztami, ale przy perspektywie całkowitego braku zapłaty z pewnością warto poświęcić kilka procent na odzyskanie należności.

Jak działa firma windykacyjna?

Opinie o tego rodzaju działalności nie są zbyt dobre. Wielu osobom odzyskiwanie długów kojarzy się z nękaniem telefonicznym, a nawet straszeniem przez podejrzanych osiłków. Nie ma to nic wspólnego z profesjonalizmem, a firmy działające na pograniczu prawa zostały wyparte z rynku przez kancelarie prawne. Fluence.com.pl to zespół doświadczonych prawników, którzy zajmują się odzyskiwaniem długów skutecznie i zgodnie z prawem. Pierwszym etapem pracy fluence.com.pl jest wnikliwa analiza sytuacji na podstawie której formułowana jest oferta dla klienta i przygotowywany plan działania. Na tym etapie nie są pobierane żadne opłaty od klienta. Fluence.com.pl działa wyłącznie na zasadzie prowizji od odzyskanej należności. Wysokość prowizji zależy od stopnia trudności sprawy, wykonywanych czynności i czasu przedawnienia długu.

Jak w praktyce wygląda odzyskiwanie długów?

W pierwszej kolejności firma windykacyjna podejmuje rolę negocjatora i stara się załatwić spór w sposób polubowny. Równocześnie analizuje możliwości płatnicze dłużnika, stara się też wycenić jego majątek. Jeżeli negocjacje nie przynoszą oczekiwanego skutku, firma windykacyjna kieruje sprawę do właściwego sądu i staje się prawnym pełnomocnikiem wierzyciela. Odzyskiwanie długów nie kończy się na wyroku sądowym. Fluence.com.pl po wyroku współpracuje z najskuteczniejszymi komornikami co gwarantuje sprawne odzyskanie należności. W odzyskiwaniu długów liczy się dosłownie każdy dzień – nieuczciwy dłużnik może próbować ukryć swój majątek lub całkowicie się go pozbyć. Dlatego zamiast wierzyć w zapewnienia o zapłacie w późniejszym terminie najlepiej od razu zadzwonić do firmy windykacyjnej i zasięgnąć fachowej porady.

Artykuł sponsorowany

agencja content marketingowa

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

vat