Jak zainwestować w Bitcoina?

Popyt na kryptowaluty jest obecnie bardzo wysoki, wielu nowych inwestorów chce skorzystać z boomu. Czy inwestycja w Bitcoina jest opłacalna, jak zainwestować i gdzie kupować bitcoiny? Kryptowaluty, takie jak bitcoin, nie są już tylko wskazówką dla entuzjastów technologii – coraz więcej profesjonalnych inwestorów również odkrywa dla siebie cyfrową walutę.

Inwestować w bitcoiny, czy nie?

Każdy inwestor musi podjąć własną decyzję. Faktem jest, iż inwestycja w bitcoina jest ryzykowna. Cena bitcoina gwałtownie wzrosła podczas pandemii – w ciągu roku bitcoin wzrósł o 308 procent. Szczególną cechą tego boomu jest to, że wielu profesjonalnych inwestorów inwestuje obecnie w bitcoiny i wyraża zaufanie do tej waluty. Inwestorzy mogą stracić dużo pieniędzy na bitcoinie, ponieważ cena kryptowaluty podlega ogromnym wahaniom, zmienność jest naprawdę duża.

Wybierz giełdę bitcoin

Bitcoiny można kupować w kantorach kryptowalut np. kryptowaluty.pl. Warto wcześniej dowiedzieć się, jakie opłaty za kupno i sprzedaż pobiera dostawca za handel bitcoinami. Może to być na przykład 1 procent kwoty Bitcoin, ale u niektórych dostawców są one również wyższe. Opłaty mogą również obowiązywać, jeśli przeniosi się bitcoiny do osobnego portfela, aby je tam przechowywać.

Nigdy nie należy korzystać z systemu obrotu, który ma niewiele niezależnych mediów lub nie ma ich wcale. Na tym stosunkowo młodym rynku jest wielu oszustów. Należy także ignorować e-maile reklamowe, które reklamują inwestycję w bitcoiny.

Niektórzy dostawcy, działają jak platforma wymiany, porównywalna z ogłoszeniami eBay. Inwestorzy mogą rejestrować się i zamieszczać oferty kupna lub sprzedaży. Kupujący i sprzedający sami decydują jaką cenę za bitcoiny chcą uzyskać. Użytkownicy mogą bezpośrednio porównywać oferty.

Niektóre systemy obrotu są również określane jako giełdy papierów wartościowych lub giełdy kryptograficzne. Miejsca handlu bitcoinami nie są porównywalne z regulowanymi giełdami, takimi jak Giełda Papierów Wartościowych.

Gdzie można zainwestować w bitcoiny?

Każdy, kto chce zainwestować w bitcoiny, może przejść przez zdecentralizowane lub scentralizowane giełdy kryptograficzne. Zdecentralizowane giełdy przechowują bitcoiny na urządzeniach, a nie na centralnym serwerze. Są zatem mniej podatne na ataki hakerów, ale także trudniejsze w użyciu dla nowicjuszy.

Jednak większość klientów inwestuje na giełdach centralnych. Z kontem online mają dostęp do swoich bitcoinów — którymi zarządzają giełdy — wszędzie.
Dzięki centralnym giełdom bitcoiny nie są przechowywane na urządzeniu użytkownika, ale zarządzane przez firmę. Sposób, w jaki chroni to monety kryptowalut, różni się od dostawcy. Niektórzy dostawcy zarządzają wszystkimi jednostkami walutowymi w pamięci offline, aby nie mogły zostać skradzione przez ataki hakerów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ebiznes.org.pl