Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca wyjazd integracyjny

Organizacja wyjazdu integracyjnego dla firmy – sprawdź nasze porady!

Data publikacji 24 czerwca 2022

Zacieśnianie więzi i budowanie umiejętności współpracy, to klucz do zwiększenia produktywności oraz stworzenie życzliwej, koleżeńskiej atmosfery w miejscu pracy. Niezaprzeczalnie, jedną z najdogodniejszych i najskuteczniejszych form integracji, są wyjazdy firmowe. Tego typu atrakcja, to świetna forma wynagrodzenia oraz okazja do zażegnania konfliktów w firmie. 

Dzięki niezaprzeczalnym zaletom wyjazdów integracyjnych, są coraz chętniej organizowane zarówno w mniejszych, jak i większych zakładach. Nic tak nie łączy jak wspólny odpoczynek. Z reguły na wyjazdach przewidziane są atrakcje team buildingowe, pozwalające oderwać się od codziennych, biurowych obowiązków. Co więc stanowi podstawę udanego wyjazdu? Jakie podjąć kroki, aby uczestnicy zyskali miłe wspomnienia, finalnie polepszając relacje w grupie?

Cel podróży czyli szkielet wyjazdu

Organizując wyjazd integracyjny, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę propozycje i pomysły wszystkich uczestników – to określenie celu i kierunku wyprawy. Wiedza odnośnie oczekiwań, oraz preferowanych przez zespół form aktywności, to klucz do udanego wyjazdu. 

Warto już na początku określić możliwy do wykorzystania budżet, aby otwarcie i szczerze reagować na pomysły związane z wyjazdem, np. dotyczące kierunku wycieczki. Wówczas można zachęcić zespół do wyjazdów zagranicznych, bądź zdecydować się na atrakcje w obrębie Naszego kraju. Wszystko zależy od możliwości pracodawcy, oczekiwań pracowników, pomysłów organizatorów oraz dysponowanym czasem. 

Charakter i termin integracji

Firmowe wyjazdy mają różnorodny charakter, dlatego też należy zorientować się, jaka forma byłaby najbardziej satysfakcjonująca dla pracowników. Może być to weekendowy event połączony ze szkoleniami, bądź wypad typowo turystyczny. W obu przypadkach należy pamiętać aby nie przesadzić z ilością zadań i faktycznie pozwolić uczestnikom na relaks i regenerację. 

Należy również wziąć pod uwagę termin wyjazdu i przede wszystkim zacząć jego organizację z dużym wyprzedzeniem tak, aby nie natknąć się na trudności związane z rezerwacją miejsc – zwłaszcza w okresie wakacji czy ferii zimowych. Pamiętajmy przy tym, że głównym celem takich wypadów i rozrywek jest podniesienie dobrego samopoczucia w zespole,rozwiązanie ewentualnych konfliktów  oraz pobudzenie kreatywności pracowników. 

Co z formalnościami? Pozwól sobie na relaks!

Niezależnie od wybranego miejsca pobytu, strona organizacyjna często stanowi duże obciążenie dla organizatora, dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura turystycznego. Biuro podróży East Travel dysponuje bogatą ofertą wyjazdową zarówno w najpiękniejszych rejonach Polski, jak i w krajach poza jej granicami. 

Wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej zaowocowało współpracą z wieloma placówkami, dzięki czemu East Travel może pochwalić się bardzo atrakcyjnymi cenami. Ubezpieczenie, zorganizowanie transportu, wyżywienia, noclegu i atrakcji to obowiązki, o które z East Travel nie musisz się martwić. Wyjazdy z biurem podróży, to inwestycja, która odciąży Cię od zbędnych i kłopotliwych zadań organizacyjnych – oszczędzisz tym samym fundusze firmy oraz czas, który możesz poświęcić na jej rozwój. Biuro podróży East Travel dostosuje ofertę do Twoich potrzeb oraz zapewni przewodnika, abyś Ty też mógł korzystać z dóbr wyjazdu wspólnie z uczestnikami.

agencja content marketingowa

Redakcja ebiznes.org.pl

Redakcja ebiznes.org.pl to grupa specjalistów z biznesu, ecommerce, finansów oraz marketingu i rynku pracy. W naszych artykułach znajdziesz przydatną wiedze z tych dziedzin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile zarabia geodeta