Pożyczka płynnościowa z UE – najlepszy sposób na problemy z płynnością finansową
Data publikacji 28 grudnia 2021Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje zobowiązanie finansowe stworzone właśnie z myślą o takich okolicznościach. Mowa tutaj o pożyczce płynnościowej, która, jak łatwo się domyślić, ma być odpowiedzią właśnie na problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Oto, co warto o niej wiedzieć!
Problemy z ustabilizowaniem sytuacji finansowej firm sprawia, że coraz więcej firm zwraca się do ekspertów, czyli na przykład tutaj: https://crbip.pl/pozyczki-plynnosciowe/, z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniego źródła finansowania. Kluczowe jest tutaj szybkie działanie, ponieważ często przedsiębiorstwo po prostu nie wytrzyma długiego okresu oczekiwania na wypłatę środków, a także opłacalność – obciążanie się drogimi kredytami i pożyczkami nie pomoże bowiem na dłuższą metę, a jedynie tymczasowo.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje zobowiązanie finansowe stworzone właśnie z myślą o takich okolicznościach. Mowa tutaj o pożyczce płynnościowej, która, jak łatwo się domyślić, ma być odpowiedzią właśnie na problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Oto, co warto o niej wiedzieć!
Dzięki pożyczce z UE można przywrócić płynność niskim kosztem
Utrata płynności finansowej to problem, który dotknął wiele firm (w szczególności mikro i małych, ale nie tylko) w czasie pandemii. Wynika to między innymi z zakazów i nakazów sanitarnych, w związku z którymi część przedsiębiorstw nie mogła działać wcale bądź jedynie w ograniczonym zakresie. Co więcej, również wielu konsumentów utraciło źródło dochodów, więc zmniejszył się popyt na niektóre produkty, zwłaszcza te o naturze luksusowej.
Trzeba też pamiętać, że niewydolność finansowa jednej firmy powoduje efekt domina. Ponieważ nie jest ona w stanie opłacić usługi i produktów swoich kontrahentów, jej kontrahenci również popadają w problemy finansowe, które przechodzą na ich kontrahentów – i tak dalej.
Ten efekt można jednak przerwać właśnie z pomocą pożyczki płynnościowej. Kwotę uzyskaną za jej pomocą można przeznaczyć na wydatki związane z ustabilizowaniem działania firmy, a więc przykładowo wynagrodzenia, podatki, faktury, raty innych zobowiązań i nie tylko. Biorąc pod uwagę, że może to być nawet kilkaset tysięcy złotych, a w przypadku dużych podmiotów do kilku milionów złotych, sporo bieżących problemów da się w ten sposób rozwiązać.
Istotnym aspektem pożyczki płynnościowej jest jej niski koszt. Trzeba pamiętać, że są to zobowiązania z funduszy UE, a nie z funduszy banków komercyjnych. Są więc po prostu tańsze. Nie bez powodu mówi się o nich często jako o pożyczkach niskooprocentowanych. Ich oprocentowanie pełni wręcz rolę symboliczną, nawet przy zobowiązaniach na dłuższy okres, tak więc nie trzeba się obawiać gigantycznych odsetek.
Bezpiecznie i skutecznie
Niektóre zewnętrzne źródła finansowania firm są niepewne, podejrzane czy wymagają późniejszego dzielenia się zyskami z podmiotami trzecimi. Tak nie jest oczywiście w tym przypadku. Wybierając pożyczki z Unii Europejskiej, można mieć pewność, że cała transakcja będzie maksymalnie bezpieczna i rzetelna.
Jeśli pewne aspekty wydają się dla nas niejasne (a może tak być, ponieważ kwestie związane z unijnymi pożyczkami bywają skomplikowane), zawsze można zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie ich do wykwalifikowanych ekspertów, na przykład tych, o których wspomniano na początku tego materiału.
Artykuł sponsorowany